מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
בניית תפריט דיאטה לילדים עם עודף משקל
ילדים הסובלים מעודף משקל יכולים לעשות דיאטה ולרזות באופן הדרגתי, אבל לעיתים הורים דואגים שהילד יעשה דיאטה בגיל מוקדם משום שהוא נמצא בשלב בו הגוף עדיין גדל, משתנה וזקוק לאנרגיה רבה.

אבל, ילד בעל שומן עודף הוא לאו דווקא ילד בריא, מדובר בילד שיכול להתקשות לתפקד בפעילות גופנית, אינו אוכל מאכלים מאוזנים ובריאים ובמקרים קיצוניים להיות אף בעל קשיי נשימה או קושי בתפקוד יום יומי.

חשוב לדעת, דיאטה לילדים היא חשובה והכרחית לא רק לילדים בעלי עודף משקל, גם ילדים רזים יחסית יכולים ליהנות מתפריט קבוע, מסודר וממאכלים בריאים המסייעים לגוף לצמוח ולגדול באופן תקין.

תפריט דיאטה לילדיםמדוע חשוב להקפיד עוד מגיל קטן?

גיל קטן זהו הזמן האידיאלי לקבע הרגלים, ילדים אשר אוכלים באופן בריא ומאוזן יכולים בעתיד כמבוגרים להצליח לשמור על תפריט דומה בקלות רבה יחסית. בנוסף, ילדים זקוקים לגבולות ברורים על מנת שיוכלו להרגיש מוגנים ובטוחים מצד הוריהם, תפריט דיאטה קבוע יכול לאפשר להם לחוש מסגרת ברורה ויציבה לגבי כמות המזון הנכנסת לגופם, סוג המזון והאיכות שלו.

חשוב להקפיד על דיאטה לילדים עוד מגיל קטן משום שילד שאוכל את כל סוגי אבות המזון החיוניים לגופו הוא ילד שגדל באופן תקין, יכול לתפקד ולהתרכז במשך היום ופחות לחוש עייף או מרוקן מאנרגיה.

כדאי להסביר לילדים עוד מגיל קטן מדוע חשוב לאכול מאכל זה או אחר, ממש כמו שמקפידים ומסבירים להם על חשיבות צחצוח השיניים, כך כשיגדל יהיה לו יותר קל להבין ולשמור על תפריט דיאטה מאוזן.

המלצות לבניית תפריט דיאטטי לילדים

בניית תפריט דיאטטי לילדים זהו דבר מורכב, חשוב להתייחס לשלב צמיחה של הילד, לגובה שלו, למשקל הנוכחי וסדר יומו. לכן, מומלץ להתייעץ עם דיאטנית מקצועית לפני שמתחילים בדיאטה לילדים. מלבד זאת חשוב לאפשר לילד לחוש בנוח וחופשי גם "לשבור" את התפריט מדי פעם, חשוב לזכור כי הוא עדיין ילד ואכילת שוקולד או מאכלים מלאי שומן אחרים הם עדיין חלק משגרת חייו וחיי חבריו.

בנוסף, כדאי לשלב עם תפריט הדיאטה חוג ספורטיבי אהוב על הילד, כך שריפת השומן תהיה מהירה יותר והגוף יתעצב כבר מגיל צעיר באופן נכון. ישנם חוגי ספורט רבים לילדים כשאין חשיבות לסוג הספורט כמו להנאה שהילד יפיק ממנה.

הרווח מחוג זה הינו כפול משום שמלבד שמירה על כושר גופני הילד לומד להכיר ילדים חדשים ולהתנסות בסיטואציות חשובות כמו מהי תחרות בריאה, עזרה הדדית ודבקות במטרה.
תגובה אחת לכתבה - בניית תפריט דיאטה לילדים הוספת תגובה

1. דיאטה לילדים- כל כך נכון! חלי
כל כך נכון וחשוב ללמד ילדים לאכול נכון מגיל צעיר! ואני מדברת מניסיון אישי!לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
דיאטה לילדים , תפריט דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר