מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
גורמים להשמנה - מהם הגורמים?
שאלה שחוזרת על עצמה לא פעם ולא פעמיים במהלך תהליך דיאטה היא "למה בעצם אני משמינה?" התשובות לשאלה זו רבות ומגוונות ונעות בין כמה תחומים שהעיקריים ביניהם הם התחום הפיזי, הנפשי והתורשתי. על ידי הסתכלות על שאלה זו מההיבטים שצוינו לעיל ננסה לתת מענה על שאלה מורכבת ומסובכת זו.

השמנה פיזית

הגורם הראשון שנביט בו הוא הגורם המיידי והקל ביותר להבנה סיבתית. בגופינו מצויים תאי שומן שמשמשים כמקום אחסון לאנרגיה. את האנרגיה הזאת הגוף שומר בצורת תאי שומן קשים לפירוק למקרים של מחסור באנרגיה זמינה. כאשר אנו מספקים לגוף יותר אנרגיה זמינה ממה שהוא צריך, או לחילופין, כאשר אנו מספקים לגוף אנרגיה בצורה של שומנים (אותם קשה יותר לפרק לאנרגיה זמינה מפחמימות), אזי הגוף מעביר חלק מהאנרגיה שהוקצתה לו במאכלים שקיבל לתאי השומן.

אדם בוגר ממוצע זקוק לכ-2,000 קלוריות ביום בממוצע לביצוע סדיר של כל הפעולות היומיומיות. כאשר נספק לו יותר מכך, האנרגיה העודפת תעבור למאגרי השומן, וכאשר נספק לו פחות מכך, האנרגיה החסרה תתקבל כתוצאה מפירוק של תאי השומן.

השמנה נפשית

על פי דיאטנים ופסיכולוגים רבים, פעמים רבות גורמים פסיכולוגיים – נפשיים – רגשיים מעורבים בתהליך ההשמנה וההרזייה.

כאשר אדם נתון בלחץ רב, תחת חששות או פחדים מסוימים, הגורם הנפשי – פסיכולוגי נכנס לתמונה הפיזית ומשפיעה על ההתנהגות הפיזית הבסיסית שתוארה בפסקה הקודמת. כמו במצב של מלחמה, כאשר כל המערכת נמצאת במצב של לחץ או טראומה, כל היחידות נוטות לצבור את כל המשאבים העומדים לרשותה (במקרה שלנו אנרגיה בצורת שומן) במאגרים.

לעתים, מצבי דיכאון או חרדה מפנים את האדם הסובל מהם למפלט במזון. האדם אוכל יותר ממה שהוא צריך לא כי הוא רוצה, אלא כי זה המפלט שלו מהרגשות השליליים אותם הוא חווה.

גורמים תורשתיים

רבות מהתכונות שלנו, בין אם פיזיות ובין אם התנהגותיות – מנטאליות, נקבעות עוד לפני שצעדנו את הצעד הראשון כתוצאה משילוב הגנים של שני הורינו. חלק מהגנים אחראים על מבנה הגוף הטבעי של האדם.

במחקר שנערך בשנת 2005 באירופה, נמצא גן הקשור להשמנת יתר ולמחלת הסוכרת כאחד. גן זה קשור לאנזים האינסולין שתפקידו לפרק את הסוכרים בדם שכידוע מהווים מקור אנרגיה. מכאן ניתן לראות שלעתים ההשמנה לאו דווקא תלויה אך ורק במצבו הפיזי והנפשי של האדם, אלא גם בתורשה אותה קיבל מהוריו.

גם אם מדובר בגורם פיזי, נפשי או תורשתי, חשוב לדעת שניתן לרדת במשקל באמצעות התאמת דיאטה לנתונים האישיים שלכם ולעבוד על הדברים שמונעים מכם לרדת במשקל בין אם מדובר בשינוי תפריט הארוחות שלכם, ביצוע שיחות שבועיות ויומיות עם דיאטנית קלינית והגברת הפעילות הגופנית שלכם.

היו הראשונים להגיב לכתבה! - גורמים להשמנה הוספת תגובה


איפה אני באתר?
ראשי > מהי דיאטה? > גורמים להשמנה

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
בניית תפריט דיאטה , דיאטה , דיאטה עבור נשים , דיאטנית , ירידה במשקל , לרדת במשקל , קבוצת הרזיה , תפריטי דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר