מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
4
מהי דיאטת HCG. דיאטה זו הנקראת HCG החלה לתפוס תאוצה ואנשים רבים המחפשים פתרון לבעיית ההשמנה שלהם פונים לעזרתה. השאלה העיקרית שעומדת הינה מה עושה דיאטה זו, האם יש לה סיכונים והאם מו...
5
ילדים הסובלים מעודף משקל יכולים לעשות דיאטה ולרזות באופן הדרגתי, אבל לעיתים הורים דואגים שהילד יעשה דיאטה בגיל מוקדם משום שהוא נמצא בשלב בו הגוף עדיין גדל, משתנה וזקוק לאנרגיה רבה....
מהי דיאטה ומתי צריך לעשות דיאטה?
המושג דיאטה נקשר אצל רובנו כירידה במשקל, הרזייה, ניסיון להקפיד על מאכלים מסוימים ותקווה שהקפדה זו תגרום לירידה המיוחלת במשקל. אבל, למעשה ישנם סוגים רבים ושונים של דיאטות ומושג זה שהתפתח ונהיה מקושר עם הירידה במשקל אינו בהכרח מחויב.

דיאטה לפי תפיסה תרבותית

מהי דיאטהכפי שנאמר, לפי התפיסה התרבותית דיאטה מתקשרת לירידה במשקל. במקור משמעות המילה דיאטה הינו ביוון העתיקה כשהפירוש המילולי הינו "אורח חיים". אומנם בעיקר מתייחס לתזונה, אך לא בהכרח לירידה במשקל.

לצערנו דיאטה כיום לא רק שמתקשרת לירידה במשקל, אלא גם מתקשרת לתחושת כשלון, אורח חיים נוקשה וויתור על כל המאכלים האהובים והטעימים. במציאות אין הדבר כך. דיאטה אמיתית אינה דיאטה מהירה, אלא ממש כמו משמעות המילה המקורית מדובר בשינוי איטי ומהותי באופי והרגלי החיים.

דיאטה לפי התפיסה הרפואית

לפי הרפואה ישנם סוגי דיאטות שונים מלבד דיאטה למטרת הרזייה: יש דיאטת השמנה שמהותה לאפשר לאנשים הנמצאים בתת משקל להעלות משקל ולהתמלא. דיאטה נוספת הינה דיאטה למטרת ריפוי חולים ממחלתם כמו דיאטה מלקטוז או ממאכלים המכילים צליאק (רגישות לגלוטן). קיימות דיאטות למטרות הורדה בכולסטרול, הפחתת השומן בגוף ועוד.

המלצות לגבי דיאטה למטרת הרזייה

במידה וסוג הדיאטה בה את מעוניינת הינה ירידה במשקל על מנת להיראות טוב ולהרגיש טוב עם עצמך מדובר בדיאטה למטרת הרזייה. אין מדובר בהפסקת כל המאכלים האהובים עלייך, אלא בעיקר כפי שנאמר בשינוי איטי ומחושב באורח חייך. אין מדובר בתרופת קסם ובטח שלא בהרזיה מהירה. אבל, בהחלט מדובר ביכולת שינוי באורח החיים ושמירה על משקל מאוזן לאורך זמן. הירידה במשקל תתבטא באופן הדרגתי ומחושב, יחד עם הרגשה חיונית ובריאה.

על מנת להשיג את התוצאה הרצויה כדאי לתכנן תפריט שקול והגיוני שאומנם מפחית את כמות המזון שנכנס לגוף, אבל לא מוותר על מאכלים חיוניים לגוף. בנוסף, משלבים את הדיאטה עם פעילות ספורטיבית מותאמת לאורח החיים ואפשר להתחיל.

חשוב לדעת, לא תמיד מרזים על ההתחלה ולעיתים חלק מהתהליך הוא להעלות בחזרה מעט מהמשקל, אבל אין ספק שמדובר בתהליך שלטווח הרחוק מראה תוצאות טובות יותר.

יש אפשרות לעשות דיאטת הרזייה תוך התייעצות וליווי של דיאטנית מקצועית, אך הדבר אינו מחויב. אפשר בהחלט להרזות לבד כל עוד את מקשיבה לגוף שלך ומקפידה על ההמלצות שנכתבו במאמר זה. כפי שניתן לראות יש סוגי דיאטות שונים, כך שכדאי לקרוא באינטרנט על סוגי הדיאטות הקיימים ולבחור בסוג המתאים לגוף שלך ולאורח חייך.


אנשים רבים מתקשים להצליח לרזות בקלות וזאת רק מעצם החשש מהמשטר הנוקשה, מהתפריט המסודר, מהמפגשים הקבועים עם הדיאטנית וכו'. עצם המחשבה על תהליך ההרזיה מונעת מהם להתחיל לפצוח בדיאטה והם נשארים עם משקל עודף וללא סיפוק מהמראה הכללי שלהם בפועל.
הרזיה ללא דיאטה

שאלה שחוזרת על עצמה לא פעם ולא פעמיים במהלך תהליך דיאטה היא "למה בעצם אני משמינה?" התשובות לשאלה זו רבות ומגוונות ונעות בין כמה תחומים שהעיקריים ביניהם הם התחום הפיזי, הנפשי והתורשתי. על ידי הסתכלות על שאלה זו מההיבטים שצוינו לעיל ננסה לתת מענה על שאלה מורכבת ומסובכת זו.
גורמים להשמנה

מה אנחנו לא מספרים לעצמנו כדאי לא להצליח בדיאטה. אנחנו אומרים לעצמנו שאנחנו בכלל לא סובלים ממשקל עודף, שאנחנו נראים ממש טוב, שיהיה לנו זמן אחרי החגים לעשות דיאטה, שדיאטה זה לא בשבילנו כי זה יותר מדי מאמץ. אנחנו דוחים את הדיאטה לאחר כך- אחרי שהילדים יגדלו, אחרי שהעומס בעבודה ירד, אחרי שיתפנה לנו הזמן אחרי שנחזור מהחופשה.
לדחות דיאטה ולא להצליח

הגיע יום ראשון והחלטת לפתוח בדיאטה. החלטת שנמאס לך שהגינס אינו נסגר והשמלה אינה יושבת עליך בול ושאת רוצה שינוי אמיתי במראה גופך. מדובר בהחלטה נבונה וחכמה, אך חשוב לבצע כמה שלבים לפני שמחליטים להתחיל בדיאטה רצינית.
איך מתחילים בדיאטה


איפה אני באתר?
ראשי > מהי דיאטה?

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.

תגיות תוכן באתר
דיאטה , לרדת במשקל , סוגי דיאטות ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר