מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
דיאטה בגיל מבוגר - דיאטה למבוגרים
בגיל מבוגר, הגוף עובר תהליכי שחיקה ובלייה על כל מערכותיו השונות. כאשר מגיעים לגילאים מתקדמים, החשיבות שבדיאטה היא חשיבות עליונה, מכיוון שיש צורך בתחזוקה קפדנית יותר של מערכות הגוף השונות.

המערכת החיסונית

דיאטה בגיל מבוגרהמערכת החיסונית בגיל מבוגר נחלשת ועוברת שינויים רבים. על מנת לאפשר למערכת החיסונית הרגישה ממילא לפעול בצורה הטובה ביותר, יש צורך בתחזוקה קפדנית. חשוב לברור את המאכלים המיטיבים עם המערכת החיסונית, ולהוציא מתפריט הדיאטה את המאכלים שלא עושים טוב למערכת זו. שמירה על תפריט דיאטה מאוזן וחיובי עבור המערכת החיסונית יכולה לסייע בריפוי מחלות ובמניעתן ולכן דיאטה בגיל מבוגר הינה בעלת חשיבות מכרעת לשמירה על הבריאות הכללית.

מערכת השלד והעצמות

נשים בשנות החמישים לחייהן מתחילות להרגיש את בריחת הסידן מגופן. העצמות נחלשות, מפרקי הגוף נהיים חלשים יותר, והעומס המותר על העצמות פוחת בהדרגה. גם גברים מתחילים להרגיש את התופעות הנ"ל, אך בגיל מבוגר יותר. בגילאים בהם שחיקת העצמות ובריחת הסידן מתחילים לתפוס את מקומם, חשוב מאוד לשמור על דיאטה מאוזנת שמספקת לגוף כמות מספקת של סידן, וחומרים נוספים כגון מגנזיום התורמים לספיגת הסידן בגוף.

מערכת כלי הדם

עם השנים, העורקים והורידים מצטמקים, והכולסטרול והשומנים שבגוף מתחילים להצטבר על דפנות כלי הדם. במצב בו יש הצטברות עודפת של שומנים או של כולסטרול בכלי הדם, נוצר מצב של לחץ בעת המעבר של הדם בכלים אלה. במידה והלחץ גדול, הדבר יכול לגרום לפקיעת עורקים וורידים, ולעתים אף גם לחסימה מוחלטת שלהם. על מנת לשמור על מערכת כלי הדם יש לוודא כי כמות הכולסטרול הכלולה בדיאטה המיועדת לגיל המבוגר תואמת את מצב הגוף, ושמתאפשרת שמירה מרבית על כלי הדם.

מלחים וסוכרים

מלחים וסוכרים הם שני חומרים שיכולים להיטיב מאוד עם הגוף, ובלעדיהם לא ניתן לחיות, אך בעת צריכה של כמות מוגזמת של שני חומרים אלו, הם יכולים להפוך לרעל עבור הגוף ולהוות סכנה ממשית למערכותיו השונות. עם ההגעה לגיל מבוגר מומלץ לגשת לתזונאי קליני או ליועץ תזונה במטרה לערוך את כל הבדיקות המקיפות שמספקות לנו מידע על מצב הסוכרים והמלחים בגוף. עם המלצותיו של בעל המקצוע כדאי שלא להתעסק ולא לחרוג מהכמויות המומלצות בדיאטת הסוכרים והמלחים שהכתיב.

פעילות ספורטיבית

מכיוון שבגיל מבוגר קשה יותר לערוך פעילות ספורטיבית באופן יומיומי, הדגש כאן יהיה בעיקר על תפריט דיאטה מאוזן ובריא. בגילאים צעירים יותר, קל יותר לשמור על בריאות הגוף בגלל שמתאפשר השילוב שבין אוכל בריא לבין פעילות ספורטיבית, אך מכיוון ששילוב זה קשה יותר בגילאים מבוגרים, מומלץ לשמור בקפדנות על תפריט הדיאטה שהוכתב על ידי בעל המקצוע.


איפה אני באתר?
ראשי > דיאטה בגיל מבוגר

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
דיאטה , תפריט דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר