מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
דיאטה בגיל צעיר - דיאטה לילדים
לא תמיד קל לפתוח בדיאטה בגיל מבוגר כאשר יש כבר הרגלים קבועים והתמכרויות למתוק וסוכר שיותר קשה להיגמל מהם. דיאטה בגיל צעיר יכולה להשפיע רבות על אורח החיים של הילד ולשמור עליו מהרגלים לא בריאים והתמכרויות גם בגיל מבוגר. לא מדובר רק בדיאטה למטרות הרזייה אלא בעיקר שמירה על אורח חיים בריא של הילד ותזונה מאוזנת וטובה לגופו של הילד.

על מה כדאי להקפיד?

דיאטה בגיל צעירלעיתים, הורים סבורים כי דיאטה בגיל צעיר יכולה להיות מסוכנת להתפתחות הילד באופן תקין וכי מתן גבולות בנוגע לשתייה ומזון יכולים להגביל את הילד מלבחור לעשות את הטעויות שלו.

חשוב להבין כי הדבר אינו בהכרח מדויק, ילד שלא מקבל גבולות ברורים מהוריו, הוא ילד שיכול לפתח התמכרויות והרגלי אכילה לא בריאים. ממש כמו שמקפידים על זמני שינה ועשייה של שיעורי בית אפשר להתעקש עם הילד על ארוחות מסודרות ומהו סוג המזון שנכנס לפיו.

אם כך, על מה חשוב להקפיד? חשוב שילד יאכל שלוש ארוחות מסודרות ביום ועדיף שאף יהיו בזמן קבוע. כמו כן, חשוב שהילד ישתה מים וימנע כמה שיותר משתיית משקאות מתוקים. אם ילד מאוד אוהב משקאות מתוקים לא חייב לאסור זאת לחלוטין, אך בהחלט ניתן להגביל אותו בכמות.

כאשר ילד אוכל תפריט מאוזן המכיל את כל הוויטמינים ואבות המזון שמסייעים לו לגדול כמו שצריך, יש למוח שלו מספיק אנרגיה לחשוב ולהתפתח כראוי והוא בעל אנרגיה ומרץ ליהנות מהפעילות היומית שלו.

כדאי להקפיד עם הילד גם על פעילות ספורטיבית, בעיקר בימינו כשרוב היום ילדים מבלים בבית הספר או מול המחשב והטלוויזיה. הקפדה על פעילות וכושר גופני מספר פעמים בשבוע יכולה להיות טובה נפשית ופיזית לילד.

חינוך מגיל צעיר – השפעה על כל החיים

חשוב להבין כי חינוך מגיל צעיר יכול להשפיע על כל חייו של הילד. כאשר הוא מפתח הרגלים תקינים וטובים לגופו בגיל צעיר הוא ימנע משתיית מתוקים ואכילת מאכלים לא בריאים גם בגיל מבוגר.

כמו כן, חשוב שההורה יעמוד על גבולות אלו יחד עם הסברים מדוע הוא מקפיד על כך. ילד שלא מבין מדוע הוריו מקפידים איתו על דיאטה לא ימשיך להקפיד על כך בעצמו, אלא יעשה זאת רק מתוך הרצון לרצות את הוריו. לעומת זאת, ילד שמבין מדוע הוריו מקפידים איתו על תפריט מאוזן, על ארוחות קבועות ועל פעילות ספורטיבית הוא ילד עם סיכויים גבוהים יותר להתמיד על כך בעצמו בעתיד.

הידעת?
  • אחד מכל ארבעה נערים ונערות סובל מעודף משקל או השמנת יתר.
  • מדינת ישראל היא בין המדינות המפותחות שבהן יש הכי הרבה ילדים שמנים.

ילדים הסובלים מעודף משקל יכולים לעשות דיאטה ולרזות באופן הדרגתי, אבל לעיתים הורים דואגים שהילד יעשה דיאטה בגיל מוקדם משום שהוא נמצא בשלב בו הגוף עדיין גדל, משתנה וזקוק לאנרגיה רבה. כדאי לקרוא המלצות לדיאטה לילדים עם עודף משקל.
בניית תפריט דיאטה לילדים


איפה אני באתר?
ראשי > דיאטה בגיל צעיר

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.

תגיות תוכן באתר
דיאטה לילדים ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר