מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
דיאטה דלת מלח
מלח הוא אחד החומרים המעניינים ביותר שגופנו יכול לצרוך. למעשה, כל היצורים החיים לא יכולים להסתדר בלי מלח, משום שהוא אחד החומרים החיוניים לכל אורגניזם חי. עם זאת, צריכה שלא במינון נכון של מלח עשויה לפגוע קשות בגופינו ובמערכות השונות בו.

אחת הדיאטות המצויות כיום בשוק היא דיאטה דלת מלח. על מנת ללמוד כיצד לערוך אותה נכון ולמי היא מומלצת, ראשית נצטרך להבין מספר דברים חשובים.

קצת על המלח

דיאטה דלת מלחהחומר אותו אנו מכנים מלח בבסיסו מורכב משני מינרלים חיוניים – נתרן וכלורין. מלח בצורתו הטבעית מצוי בים, בסלעי משקע למיניהם ובמסלעים שונים ברחבי העולם.

צריכה יומיומית של מלח היא חיונית, שכן הוא שומר על איזון הנוזלים בתוך הגוף, ועל רמה מאוזנת של לחץ דם. איבוד המלח העיקרי בגופינו נעשה על ידי מתן צואה ושתן, או על ידי הזעה.

אין זה מומלץ לצרוך יותר משישה גרמים של מלח ביום לאלו שאינם עוסקים בפעילות גופנית, בעוד שאלו העוסקים בפעילות גופנית אינטנסיבית או לאלו הנוטים להזעה מרובה, צריכה של עד עשרה גרם מלח ביום תהיה מומלצת.

למי מיועדת דיאטה דלת מלח?

דיאטה דלת מלח מיועדת בעיקר לאנשים הסובלים מלחץ דם גבוה, מבצקות והצטברויות של נוזלים.

דיאטה דלת מלח משפיעה בעיקר על מאזן הנוזלים שבגופינו, כולל את סמיכות הדם שלנו. בניגוד למה שחלקנו נוטים לחשוב, דיאטה דלת מלח אינה מיועדת לירידה אינטנסיבית במשקל אלא לאיזון נוזלים, כך שאם חשבתם שתצליחו להוריד בשומן רק על ידי הפחתה ניכרת בצריכת המלח – טעיתם. בגדול ניתן לטעון כי דיאטה דלת מלח מומלצת אך ורק לאנשים שצריכים להשיג שינוי במאזן הנוזלים שבגופם ובפיקוח רפואי צמוד, מכיוון שמחסור במלחים עלול לגרום לנזקים בלתי הפיכים בגוף.

עם זאת, קיים קשר בין צריכת מלחים לקצב חילוף החומרים בגוף ולפירוק תאי השומן, כך שבמידה ואתם עורכים דיאטה ובכל זאת לא מצליחים להוריד את הקילוגרמים העודפים, מומלץ לפנות לתזונאי או לאיש מקצוע אחר לקבל המלצות.

דוגמא למוצרים ללא מלח

במידה ואתם מעוניינים להיפטר מהמלח, ראשית כדאי להיפטר מכל המזונות הקנויים שמגיעים בשקית. חטיפים, מאפים, ארוחות מוכנות או מוצרי מזון תעשייתים אחרים מכילים כמויות גדולות של נתרן כלורין (מלח). רובינו מכירים את הטעם הטעים והממכר של המונוסודיום גלוטומט, אך לא כולנו מכירים את ההשפעות ההרסניות של צריכה מוגזמת שלו.

בדיאטה דלת מלח כדאי לצרוך אך ורק מזונות טבעיים ומבושלים.


איפה אני באתר?
ראשי > דיאטה דלת מלח

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
סוגי דיאטות , תפריט דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר