מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
דיאטה דלת סוכר
כיום אנו מוצאים שפע של המלצות לדיאטות, תפריטי דיאטה מאוזנים ותכניות ירידה במשקל. אחת הדיאטות הפופולאריות היא דיאטה דלת סוכר. עיקרה של דיאטה זו הוא להוריד את מינון הפחמימות שאנו צורכים וזאת במטרה שלא לספק לגוף את האנרגיה הזמינה אותה הוא דורש לפעילות היומיומית שלו מהמזון אותו אנו צורכים ולהכריח את הגוף לקבל את האנרגיה הדרושה שלו ממאגרי האנרגיה שבגופינו האגורים בצורת תאי שומן.

למי היא מיועדת?

דיאטה דלת סוכרדיאטה זו מיועדת לאנשים בעלי תאי שומן עודפים, המעוניינים להוריד את כמות תאי השומן ובכך להשיג מראה רזה ובריא יותר.

דיאטה זו אינה מיועדת לילדים ונערים צעירים אשר גופם עדיין בשלבי התפתחות והוא דורש כמות רבה של אנרגיה זמינה, גם אם זו נמצאת בתאי השומן העודפים שבגופם. דיאטה זו אינה מומלצת גם לאנשים הסובלים מסוכרת, מכיוון שעליהם לשמור על רמה מאוזנת של סוכרים בגוף.

מהלך הדיאטה

אנשים שלוקחים על עצמם דיאטה דלת סוכר מנסים להימנע למעשה ממאכלים עתירי פחמימות. פחמימות בריכוז גבוה ניתן למצוא בפירות בצורת גלוקוז, במשקאות קלים למיניהם, בפסטות, אורז, קטניות וירקות כמו תפוחי אדמה, ובכל מיני המאפים. אנשים שעורכים דיאטה דלת סוכר נמנעים מצריכה של מוצרים אלו או צורכים אותם במינונים נמוכים ביותר.

כשהגוף לא מקבל את האנרגיה הזמינה המצויה בפחמימות הדרושה לו לביצוע הפעילות היומיומית שלו, הוא פונה לקבל את האנרגיה האגורה בתאי השומן. על מנת לפרק את האנרגיה המצויה בתאי השומן, הגוף נדרש להשקיע אנרגיה נוספת בפירוק קשרים הכימיים שבתוך תאי השומן, ובכך למעשה להשתמש באנרגיה נוספת.

אין זה מומלץ להימנע מצריכת סוכרים בעת עיסוק בפעילות ספורטיבית אינטנסיבית כגון ריצות או הליכות ארוכות (של 6 קילומטרים ומעלה), מכיוון שהגוף לא מספיק לעבד את האנרגיה הדרושה שלו בקצב שהוא צריך.

אז מה אוכלים?

לעתים נראה שאם נוריד את הסוכרים מהתפריט שלנו, נאלץ לוותר על הכל. ובכן, אין כך הדבר. כשמדובר במשקאות חמים כמו תה וקפה, ניתן להמתיקם עם ממתיקים מלאכותיים כמו סוכרזית. כשמדובר במאכלים יומיומיים, את הלחמים והמאפים ניתן להחליף בסלטים למיניהם ובדגנים מלאים המכילים כמויות נאות של סיבים תזונתיים וכמויות מתונות יותר של פחמימות. כאשר אנו מחפשים מזון שימלא אותנו, הבחירה הטובה ביותר תהיה מזונות עשירים בסיבים תזונתיים כגון ירקות גינה מאודים או מבושלים, ואף דגים ובשר דל.


למה צריך תחליפי סוכר? סוכר זה אחד הדברים הכי טעמים שיש. כמה שהסוכר טעים ככה הוא גם מסוכן לבריאות שלנו. עודף סוכר בגוף גורם להשמנה, לסכרת ולמחלות נוספות. אנשים הסובלים מעודף סוכר נאלצים למצוא דרך אחרת לתת לגוף סוכרים ולהוסיף מתיקות לארוחות שלהם. דרך אחת היא באמצעות אכילת פירות.
המלצות על תחליפים לסוכר


איפה אני באתר?
ראשי > דיאטה דלת סוכר

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.

תגיות תוכן באתר
סוגי דיאטות , תפריט דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר