מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
דיאטה ללא גלוטן - דיאטה לחולי צליאק
פעמים רבות חולי צליאק מוצאים את עצמם במצב בעייתי – הם אינם מסוגלים לעכל גלוטן כהלכה, ומכאן שאינם יכולים לצרוך מוצרי מאפה המכילים גלוטן. הבעיה הולכת ומתגברת כאשר חולה צליאק מעוניין להפחית במשקלו או לערוך דיאטה לאיזון הערכים התזונתיים שבגופו. למזלם של חולי צליאק רבים, התזונה המודרנית מספקת מגוון רחב של פתרונות לאלו שמעוניינים לערוך דיאטה מבלי לצרוך גלוטן.
דיאטה ללא גלוטן
מהו צליאק?

מחלת הצליאק היא רגישות מסויימת במערכת העיכול הנובעת כתוצאה מחוסר יכולת לעבד ולעכל את החלבון גליאדין. חלבון זה הוא אחד המרכיבים של הגלוטן, שהוא החלבון המצוי בדגנים רבים, וביניהם חיטה שמרכיבה את מרבית מוצרי המאפה אותם אנו צורכים.

כאשר חולה צליאק צורך את החלבון הבעייתי, המערכת החיסונית של הגוף מזהה אותו כחומר רעיל לגוף, ומתחילה להפעיל נוגדנים כנגד המעי הדק בו מזוהה לראשונה הגליאדין, ובכך מפריעים לספיגת הערכים התזונתיים מתוך המזון – תהליך הנעשה במעי הדק.

על מה חשוב להקפיד במהלך הדיאטה

מצד אחד ניתן לומר כי חולי צליאק מחוייבים לדיאטת פחמימות, דיאטה בה נצרוך כמות מצומצמת ביותר של פחמימות במטרה שלא לספק לגוף את האנרגיה הזמינה אותה הוא רגיל לקבל. דיאטה לחולי צליאק הינה עניין של שגרת חיים מכיוון שאין הם יכולים לבחור בצריכה של מאפים המכילים גלוטן.

מצד שני, דיאטה לחולי צליאק הינה דיאטה מורכבת יותר משאר הדיאטות מכיוון שיש צורך לספק לגוף אספקה סדירה של פחמימות אך ממקור שאינו דגנים. כאשר חולה צליאק מעוניין להפחית ממשקלו, עומדת בפניו הבחירה – האם לערוך דיאטת פחמימות בה הוא צורך כמות מוגבלת של פחמימות, או שמא עליו לבחור בדיאטה אחרת ולמצוא תחליף מתאים לפחמימות הנמצאות בדגנים ובמאפים למיניהם.

המלצה למאכלים ללא גלוטן

חולי צליאק מכירים בוודאי מתכונים רבים למאכלים ללא גלוטן, אך הבחירה נהיית קשה יותר כאשר נרצה לאזן את המאכלים לטובת הורדה במשקל.

אחד המתכונים הדיאטטיים המוצלחים לחולי צליאק שמעוניינים להרגיש את הרגשת המאפה, הוא פשטידת ירק מקמח תירס. כל שעליכם לעשות הוא לערבב קופסת קוטג' חצי אחוז שומן יחד עם חצי כוס קמח תירס, פטריות, תירס, פטרוזיליה קצוצה או תרד, יחד עם שתי ביצים, לערבב הכל יחד ולהכניס לתנור לאפייה של כחצי שעה בחום בינוני. ניתן להוסיף ירקות לפי הטעם, בעדיפות לירקות בצבעים ירוקים שידועים כירקות המכילים כמויות מופחתות של פחמימות ושומנים.

היו הראשונים להגיב לכתבה! - דיאטה ללא גלוטן הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
סוגי דיאטות , לרדת במשקל , פחמימות , תפריט דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר