מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
דיאטה מאוזנת ובריאה - המלצה על דיאטה טובה
דיאטה זהו עולם שלם המכיל סוגי דיאטה שונים, תפריטים, מתכונים והמלצות לשינוי באורח החיים שלנו.

דיאטה מאוזנת ובריאהלכל אדם יש סוג דיאטה המתאים לו, ישנם כאלה הזקוקים לפגישות תמיכה עם אנשים שומרי משקל ויש כאלה שמעדיפים באופן פרטני, ישנן נשים הזקוקות לדיאטה לאחר הריון בעוד שדיאטה לבני נוער זוהי דיאטה אחרת לחלוטין. בנוסף, ישנם סוגים שונים של דיאטות החל מדיאטת אורז, מיצים, פירות וכו' ועד לדיאטות ללא גלוטן או לחולי צליאק בלבד. לכן, השאלה מהי דיאטה מאוזנת ובריאה לגופנו הינה שאלה מורכבת שיש לחלק אותה לפי משתנים שונים.

דיאטה מאוזנת זוהי דיאטה המותאמת ובריאה לגוף שלנו, מדובר בדיאטה המשיגה את התוצאות אותם אנחנו מחפשים באופן הדרגתי ומבוקר.

לפני שמתחילים בדיאטה חשוב להגדיר מהו סוג הדיאטה אותו אנחנו מבקשים, מה סוג האישיות שלנו ואיזה סגנון דיאטה מתאים עבורנו והכי חשוב באיזה דרך נצליח לשמור על תפריט הדיאטה ולאכול בריא ומאוזן גם לאחר שרזינו כמו שתכננו.

כיצד ניתן לשמור על דיאטה מאוזנת?

אם כך, השלב הראשון בשמירה על דיאטה מאוזנת ובריאה הינו הגדרה מדויקת של סוג הדיאטה אותה אנחנו מחפשים בהתאם לסוג האישיות שלנו. לאחר מכן ניתן בעזרת תמיכה של דיאטנית קלינית לבנות את התפריט המתאים עבורנו בהתאם לאורך החיים בו אנו חיים.

חשוב לציין כי לא משנה מהו סוג הדיאטה אותה אנחנו מחפשים, דיאטות בזק לעולם אינן הפיתרון האידיאלי.

רוב הפעמים הירידה במשקל הינה דרסטית מדי לגוף ומונעת ממנו את החומרים והאנרגיה להם הוא זקוק, מלבד זאת ירידה זו במשקל אינה תואמת את סגנון ואורך החיים הקבוע של אותו אדם כך שבמהרה הפיתויים יגברו על הרצון להרזות והעלייה במשקל תקרה בחזרה מבלי שנשים לב.

לאכול נכון וטעים ועדיין לרזות

השלב השני הינו להקפיד ולראות כי אנחנו אוכלים אוכל שטעים לנו, שהתפריט מגוון ומאוזן ואינו קיצוני. רוב הפעמים קשה לנפש שלנו להתמיד ולאכול אות אותו תפריט כל שבוע כל פעם מחדש מבלי הרצון לשבור קצת את הדיאטה ולאכול מאכלים אחרים. אם מלכתחילה בונים תפריט מאוזן וטעים המרכיב את כל סוגי אבות המזון יותר קל לשמור על תפריט הדיאטה לאורך זמן.

תפריט דיאטה מאוזן יכול להכיל את אותה כמות של קלוריות, רק שהמזון משתנה. למשל, מומלץ לאכול כמות מסוימת של פחמימות, אך ניתן לאכול כל יום סוג אחר של פחמימה על מנת לשמור על הגיוון. חשוב שהאוכל יהיה מגרה וטעים, דיאטה מאוזנת אינה אומרת אוכל משעמם ולא טעים. כמו כן, כמובן שחשוב לשלב עם הדיאטה כושר גופנו על מנת שלא רק נרזה אלא גם נראה טוב ונרגיש טוב עם גופנו.


איפה אני באתר?
ראשי > דיאטה מאוזנת ובריאה

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר

‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר