מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
דיאטה מצילה חיים
אנשים אשר נוטים להשמנת יתר באופן קיצוני הם אנשים שמצבם הבריאותי אינו תקין ויציב, לעיתים אף מדובר במצב של סכנת חיים. השמנת יתר משפיעה על רמת הכולסטרול בדם, יכולה ליצור סתימת עורקים, פעילות לא תקינה של דופק הלב וכו'. מצבים קיצוניים אלו יכולים לייצר שבץ מוחי, התקף לב ומוות. לכן, לעיתים דיאטה יכולה להציל חיים.

דיאטה מצילה חייםהשפעות של השמנת יתר על הגוף

כולסטרול נמצא בתאי גופנו, בקרום התא. לכולסטרול יש חשיבות רבה לתפקוד תקין של הגוף משום שהוא מווסת את רמת הנזילות בתא והוא גם מסייע לייצר את מיצי המרה. לפי חלוקה גסה ישנו כולסטרול שמסייע לנו לתפקד באופן תקין וכולסטרול "רע" אשר יכול אף להשפיע על התפתחות של טרשת עורקים, התפתחות מחלות לב ואף שבץ מוחי.

כולסטרול "רע" נצבר בכלי הדם של הגוף מטבעו, כאשר הוא נמצא בכמויות מוגברות בגוף. הצטברות זו של כולסטרול בכלי דם צרים עלולה ליצור "פקק" בתוך כלי הדם, מה שמוביל לירידה ברמת הדם שמוזרמת אל שאר חלקי הגוף. מכיוון שהדם נושא עימו חמצן המגיע לתאי הגוף, ירידה בזרימת הדם אל חלקי הגוף השונים עלולה להוביל לירידה בתפקוד השוטף של חלקי הגוף, בעיקר של אלו הרחוקים מהלב ודרך הדם אליהם ארוכה יותר – הידיים והרגליים.

הצטברות עודפת של כולסטרול עלולה אף להוביל לחסימת עורקים וורידים, מה שיוצר תחושת נימול ואי נוחות, ובשלבים מתקדמים אף לחוסר תפקוד כולל של חלקי הגוף אליהם לא מגיע חמצן.

כיצד דיאטה יכולה לעזור?

על מנת להצליח להפחית את רמת הכולסטרול "הרע" בדם והגברת הכולסטרול הטוב יש צורך בדיאטה המותאמת לכך.

ראשית, כדאי להפחית במזונות עשירים בשומן רווי במזונות עשירים בסיבים תזונתיים ודגנים. הפחתה בשומן רווי תסייע בהפחתה ברמת הכולסטרול. מזון המבוסס על עמילן ודגנים הינו מזון משביע לאורך זמן משום שהוא מתעכל לעט והוא כלי מוצלח להפחתת השומן הרווי בגוף.

שנית, מומלץ להתחיל לעשות כושר באופן מבוקר משום ששריפת השומנים בגוף מסייעת בהפחתה ברמת הכולסטרול בדם.

בנוסף, למעשנים באופן כבד מומלץ להפחית משום שמחקרים מראים כי עישון מגביר את הכולסטרול "הרע" בגוף.

מסקנות - חשוב לקרוא!

אנשים אשר יש להם נטייה למשקל עודף באופן קיצוני צריכים לבצע בדיקות דם מקיפות ולברר מהי רמת הכולסטרול בגופם, במידה ונמצא כי רמת הכולסטרול בגופם גבוהה מהרגיל מומלץ להתחיל בדיאטה מבוקרת ומותאמת על מנת למנוע מצבים קיצוניים של מוות או מחלות קשות.


ניתוח מסוג זה אינו מומלץ לאנשים שמעוניינים לרדת במשקל למראה אסתטי. על מנת לעבור ניתוח קיצור קיבה, יש צורך בהפניית רופא מומחה לרופא המנתח, כאשר הרופא המומחה יפנה את האדם המעוניין להוריד ממשקלו לניתוח קיצור קיבה אך ורק במצבים בהם מצבו הבריאותי של האדם נמצא בסכנה כתוצאה מעודף משקל.
ניתוח קיצור קיבה


איפה אני באתר?
ראשי > דיאטה מצילה חיים

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.

תגיות תוכן באתר
דיאטה , אוכל בריא ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר