מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
מהי דיאטת HCG והאם היא דיאטה מומלצת?
לאחרונה צצה השמועה על דיאטה חדשה שהתגלתה המסייעת להוריד באופן משמעותי במשקל ללא הצורך בהתעמלות וללא תחושת רעב מתמיד. דיאטה זו הנקראת HCG החלה לתפוס תאוצה ואנשים רבים המחפשים פתרון לבעיית ההשמנה שלהם פונים לעזרתה. השאלה העיקרית שעומדת הינה מה עושה דיאטה זו, האם יש לה סיכונים והאם מומלץ להיעזר בה למטרות הרזיה.

מהי דיאטת HCG

דיאטת HCG זו דיאטה המבוססת על שני מרכיבים: אכילת מזון מועט המבוסס על תפריט של עד 500 קלוריות ביום ולקיחת הורמון ה- HCG שמסייע בהפחתה במשקל. את ההורמון גילה דוקטור אלברט סימונס עוד בשנות החמישים והוא זה שגם פיתח לאחר מכן את שיטת הדיאטה המקורית.

הוא גילה במחקרו כי ההורמון הנשי שנקרא HCG ((Human Chorionic Gonadotropin האחראי על שחרור שומן העודף בגופה של האישה במהלך ההיריון יכול לבצע את אותה פעולה על גברים ונשים שאינם בהיריון. התוצאה הינה שבשילוב דיאטה המבוססת על תפריט דל קלוריות יחד עם נטילת ההורמון באמצעות ספרי המתיז בפה או באמצעות תמצית הומאופתית ניתן לרדת במשקל ובקלות.

לטענת מאמיני דיאטה זו ההורמון מפחית את תחושת הרעב והרצון לאכול, גורם לירידה של עד חמש מאות קלוריות ביום וירידה של עד 15 ק"ג בארבעים יום. בנוסף לטענתם אין חשש מעלייה במשקל לאחר מכן ואף אין סימנים של מתיחות על העור או עור רפוי. נשמע קסום, אך האם טענה זו הינה נכונה?

סיכונים ותופעות לוואי

כמו בכל דיאטה מהירה גם לדיאטה זו יש סיכונים. ראשית, לפי מחקרו של ה- FDA (מנהל התרופות האמריקאי) נמצא כי הוא אינו יעיל למטרות הרזיה, שאין הוכחות ממשיות כי הוא מסייע בהפחתת תחושת הרעב וכי הטענה שהוא מסייע לשריפת שומנים משמעותית באזורים מסוימים בגוף אינה מוכחת מדעית.

שנית, כמו לכל דיאטת קסם יש לה תופעות לוואי בעיקר אם מדובר בלקיחת הורמון חיצוני לגוף. אנשים אשר נעזרים בדיאטת HCG יכולים לחוש דיכאון, כאבי ראש והסיכון להגברת מחלות לב והיווצרות קרישי דם גובר. חלק מהנשים גם טענו שמאז נטילת ההורמון הן סובלות מכאבים בשדיים ומהגדלת חזה.

כפי שניתן לראות אולי זו דיאטה הטוענת להצלחה קלה ללא מאמץ, אך המחיר שלה כבד. חשוב שאנשים המחפשים את הפתרון הקל והמהיר ומחליטים לפנות לדיאטה מסוג זה שיכירו בסיכונים ובתופעות לוואי אלו ויחליטו האם הם שווים את הסיכון או שעדיף להשקיע בדיאטה אמיתית שאומנם מצריכה השקעה ומאמץ, אך גם התוצאות שלה הם לאורך זמן.
סה"כ 2 תגובות לכתבה - דיאטת HCG הוספת תגובה

2. נורא ואיום רוני
כל תופעות הלוואי נכונות... אחרי שלושה שבועות שקטים החלתי לחוש נורא ובעיקר מחסור באוויר ודופק גבוה. לא מומלץ.


1. מושלםםםםםםםםםםם חני
דיאטה מושלמת ובטוחהלעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
דיאטה כאסח , דיאטות מהירות , דיאטה מהירה מאוד ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר