מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
3
מהי דיאטת HCG. דיאטה זו הנקראת HCG החלה לתפוס תאוצה ואנשים רבים המחפשים פתרון לבעיית ההשמנה שלהם פונים לעזרתה. השאלה העיקרית שעומדת הינה מה עושה דיאטה זו, האם יש לה סיכונים והאם מו...
האם דיאטה פוגעת בגוף?
האסוציאציה הראשונה שקופצת לראש כשחושבים על דיאטה היא תהליך מהיר וקיצוני. בפועל, 'דיאטה' הוא מונח שהוטבע כבר בימי יוון העתיקה ופירושו אורח חיים בריא. התהליך הקיצוני הוא למעשה אינטרפרטציה שהוענקה למונח עם הזמן, על ידי אנשים שרצו להוריד במשקל תוך מעט זמן ולכן נקטו בפעולות קיצוניות.

מאחר שהמונח מעורר אסוציאציות שליליות כל כך, אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. כדי ליצור סדר בדברים, החלטנו לבדוק האם דיאטה אכן פוגעת בגוף?

אורח חיים בריא על פני דיאטה

על מנת לענות על השאלה, יש ליצור הפרדה ברורה בין דיאטה קיצונית, שבה מקצצים באופן משמעותי את צריכת הקלוריות היומית, למשל ב-30% - לבין אורח חיים בריא, הכולל תזונה מאוזנת לצד פעילות גופנית במינונים נכונים.

אורח חיים בריא, כשמו כן הוא - הוא אינו יכול להזיק לגופו של מי שמתמיד בו אלא רק להועיל לו. אורח חיים בריא מושתת על סוגי מזון שמועילים לגוף, על ארוחות קטנות ומדורגות, על פעילות גופנית ובאופן כללי על שמירת הגוף וקידושו.

דיאטה לעומת זאת, כזו שאמורה להביא לירידה במשקל בכל מחיר, יכולה לפגוע בגוף וגם במוח. מחקרים הוכיחו כי מי שקיצץ בצריכת הקלוריות היומית שלו ב- 30% ומעלה, סבל מתופעות לא נעימות כמו אובדן זיכרון, חוסר יכולת להתרכז, זמן תגובה איטי ובטווח הארוך אפילו ירידה במנת המשכל.

כמובן שגם הגוף סופג פגיעה, לעתים בלתי הפיכה, כתוצאה מדיאטות קיצוניות ולא מאוזנות. התגובה האוטומטית של הגוף לפעולות קיצוניות כאלו היא להתנגד וזו לא המטרה. בטווח הארוך, דיאטה קיצונית יכולה לגרום לבולמוסי אכילה והעלאה במשקל, כך שגם התוצאות עצמן עשויות להיעלם כלא היו.

בנוסף, הוכח כי דיאטות קיצוניות גורמות לשינויים במצב הרוח ולמצב של דיכאון. במצב של דיאטה, רמות הגלוקוז בדם יורדות וזה מדמה מצב של סטרס: העצבים גורמים לקהות ברגשות ולמעשה כל מה שהאדם ששרוי תחת דיאטה מסוגל לחשוב עליו הוא אוכל.

כשמנהלים אורח חיים בריא, אוכל לא אמור להיות עיסוקו המרכזי של האדם. הוא נהנה מהאוכל, צורך אותו בצורה נכונה, אך הוא בהחלט לא מרגיש אובססיבי לגביו. אנשים שאוכלים נכונה בצורה מרגישים שובע ולכן הם הרבה יותר רגועים ביחס לאנשים שנמצאים בדיאטות ומרגישים רעב לעתים קרובות.

היו הראשונים להגיב לכתבה! - האם דיאטה פוגעת בגוף? הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר

‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר