מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
הרזיה ללא דיאטה - שינוי באורח החיים!
אנשים רבים מתקשים להצליח לרזות בקלות וזאת רק מעצם החשש מהמשטר הנוקשה, מהתפריט המסודר, מהמפגשים הקבועים עם הדיאטנית וכו'. עצם המחשבה על תהליך ההרזיה מונעת מהם להתחיל לפצוח בדיאטה והם נשארים עם משקל עודף וללא סיפוק מהמראה הכללי שלהם בפועל.

אנשים אחרים מתחילים כל פעם דיאטה ונשברים מחדש, הם אינם מבינים מדוע דיאטה היא אינה בשבילם, למה הם נכשלים ואף בחלק מהמקרים אף משמינים יותר. לאנשים אלו מאמר זה מציע פתרון אחר, הרזייה ללא דיאטה, נשמע מוזר? תקראו ותיווכחו לראות שהדבר אפשרי.

מדוע דיאטה לא בשבילי?
הרזיה ללא דיאטה
המונח דיאטה מתקשר לרובנו כשינוי דרסטי באורח החיים שלנו, מה שיכול להרתיע ולהפחיד אנשים רבים. עצם המחשבה שלא נוכל לאכול מתוק או מזון אחר שאנו אוהבים יכול להכניס את הנפש שלנו לחשש וליצור מצב בו אנחנו אוכלים אפילו מבלי שאנו רעבים.

יש אנשים שהשינוי באורח החיים והכניסה למשטר דיאטטי מתאים עבורם בדיוק, בעוד שאחרים נלחצים רק מהמחשבה כי עליהם להתחיל להיכנס למשטר נוקשה. אין זה אומר שדיאטה זה לא עבורכם, אלא שישנם סוגים שונים של אנשים וכל אחד מתאים לו סוג אחר של תהליך הרזייה.

זה הכל בראש שלנו!

למעשה, זה הכל בראש שלנו, אנחנו תופסים את הדיאטה כנוקשה או כמתאימה עבורנו, אנחנו אלו שנלחצים או לא מהשינוי באורח החיים שלנו. למעשה ניתן להקביל זאת למצב בו יוצאים לדייט ונפגשים בפעם הראשונה. הרבה גברים ונשים כאשר הם יוצאים לדייט ראשון הם נלחצים ומתביישים, זהו השלב בו הם מתחילים לחשוב מחשבות שליליות על עצמם אשר מורידות להם את הביטחון העצמי ולבסוף מייצרות את המצב ממנו חששו בתחילת הפגישה.

אותו הדבר בדיאטה: המחשבות השליליות, החששות והתפיסה המורכבת במוחנו הופכת את הדיאטה לתהליך קשה ואף לסבל ממשי, החשש מחוסר ההצלחה מייצר בסופו של דבר את המציאות כדיאטה לא מוצלחת שנכשלה, או אף גורם לנו לוותר מראש על הניסיון להרזות.

פתרונות מעשיים להצלחה בדיאטה

אם כך, מה עושים? מומלץ לשנות את ההגדרות והתפיסות שלנו בראש, בהתאם לכך המציאות תתעצב בהתאם למה שאנו מבקשים ולא בהתאם לחששות שלנו. כמו שאותם אנשים המחפשים זוגיות יכולים לשנות תפיסה ולא להסתכל על דייט כמשהו גורלי ומוחלט אלא כ"פגישה" בלבד, מה שמפחית את החשש והלחץ.

ניתן לעשות אותו תהליך עם הדיאטה ולא לקרוא לכך דיאטה אלא שינוי באורח חיים. דיאטה ללא הרזייה כדאי להתחיל בקטן על מנת לא להילחץ. מומלץ לערוך שינויים קלים באורח החיים כמו למשל לאכול לאט יותר במהלך הארוחה, כך תחושת השובע מגיעה מהר יותר ואוכלים פחות, או למשל לאכול בין הארוחות פירות במקום שוקולד. כלומר שינויים קלים וקטנים שבסופו של דבר משפיעים על המשקל ומגבירים את תחושת ההצלחה.
סה"כ 2 תגובות לכתבה - הרזיה ללא דיאטה הוספת תגובה

2. מאמר ממש טוב!! דייזי
למדתי ממנו המון...


1. כמה שזה נכון... דיאטנית
אני תמיד אומרת למטופלות שלי שבכדי לרדת במשקל אתן לא צריכות דיאטה אלא לשנות את אורח החיים שלכן. שאפו על המאמר.. דיאטנית.לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
דיאטה , דיאטה עבור נשים , דיאטה עבור גברים , דיאטנית , קבוצת הרזיה , קבוצות תמיכה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר