מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
חילוף חומרים איטי ומהיר וההשפעות על הדיאטה
חילוף חומרים - מטבוליזם הינו למעשה תהליך המתרחש בכל גוף חי. תהליך זה קולט חומרים מן הסביבה ומעבד אותם לפי צרכיו השונים, את הפסולת הוא פולט לאחר תהליך העיבוד. חילוף חומרים חשוב לגוף האדם משום שהוא אחראי על הפקת האנרגיה לגוף, בזכותו יש לנו את האנרגיה הבסיסית לתפקד ולנוע.

ישנו קצב חילוף חומרים איטי ומהיר כשלקצב חילוף החומרים יש השפעה על היכולת לרדת במשקל. לכן, הבנה מעמיקה בנוגע לחילוף החומרים בגוף יכולה לסייע רבות בתהליך הדיאטטי וההרזיה.

מהו תהליך של חילוף חומרים בגוף?

חילוף חומרים במהלך התהליך של חילוף החומרים הגוף למעשה קולט את המזון לגופנו, מפרק אותו באמצעות מערכת העיכול לחומרים בהם הגוף יכול להשתמש על מנת לייצר אנרגיה. למשל, החלבונים יכולים להתפרק לחומצת אמינו. לאחר מכן משתמשים בחומרים אלו על מנת להפיק את האנרגיה הדרושה כשהפסולת שלא משתמשים בה יוצאת דרך הצואה והשתן.

קצב חילוף החומרים טמון בסיבות רבות. המדד לבדיקת הקצב הינו כמות הקלוריות שאדם שורף במהלך היום יום שלו (לא כולל פעילות גופנית). טעות נפוצה הינה לחשוב כי חילוף חומרים מהיר משמעו כמות פסולת גבוהה יותר היוצאת מהגוף, אך אין הדבר נכון.

מהן הסיבות לחילוף חומרים איטי?

לעיתים נוצר מצב בו קצב חילוף החומרים הינו איטי למדי, כתוצאה מכך קשה לאנשים להרזות והם נוטים להשמנת יתר. אחת הסיבות לכך טמונה בבלוטת התריס שלנו. בלוטה זו מפרישה הורמונים שונים כמו תירוקסין ותרודוטירונין. הורמונים אלו אחראים על וויסות קצב חילוף החומרים בגוף. לעיתים, כאשר אנשים סובלים מתת פעילות בבלוטה יש להם גם קצב חילוף חומרים איטי יותר ומתוך כך נטייה להשמנה.

סיבה נוספת לקצב חילוף חומרים איטי הינה כי רובנו בעידן המודרני לא עושים מספיק פעילות גופנית או מאמץ גופני. אנחנו יושבים או נחים מרבית השעות וכך לגוף קשה לייצר קצב חילוף חומרים מהיר. חילוף חומרים איטי יכול לנבוע גם בשל גודל מסת הגוף. ככל שמסת השריר גדולה יותר, כך הגוף שורף עוד קלוריות. מסת שריר קטנה יכולה לייצר קצב חילוף חומרים איטי יחסית.

האם ניתן להגביר את קצב חילוף החומרים?

יש אפשרות להגביר את קצב חילוף החומרים בגוף. כדאי לברר את תקינות בלוטת התריס, משום שאם מדובר בפעילות נמוכה יחסית ניתן להתאים את הדיאטה באופן שיאפשר קצב חילוף חומרים מוגבר יותר. בנוסף, אפשר לעשות פעילות גופנית שמאיצה את קצב חילוף החומרים וכך מאפשרת הרזיה מהירה יותר.

דיאטה מוצלחת היא דיאטה שמתחשבת בקצב חילוף החומרים האישי של כל אדם, ביכולת הטבעית שלו לשרוף שומן ובמסת השריר שלו. חשוב לשים לב שמקפידים על היבטים אלו לפני שמתחילים בתהליך ההרזיה והדיאטה.
היו הראשונים להגיב לכתבה! - חילוף חומרים איטי ומהיר הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
אוכל בריא , כושר גופני ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר