מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
לאכול נכון ולרדת במשקל - כללי יסוד בדיאטה
מי מאתנו לא עשתה דיאטה לפחות פעם אחת? שלא כמו הדעה הרווחת בקרב הרבה אנשים דיאטה היא לא להפסיק לאכול, דיאטה היא למעשה רכישת הרגלי אכילה נכונים. הרגלי אכילה נכונים מהווים כלל יסוד בדיאטה. כאשר אנחנו אוכלים נכון ובריא אנחנו גם מסיימים את הארוחה שבעים יותר, גם מעכלים יותר טוב את האוכל ואנחנו גם מרזים.

טיפים לדיאטה נכונהניתן לחלק את כללי היסוד של דיאטה לחמש שאלות בסיסיות שהתשובה לכל אחת מהשאלות מהווה כלל ברזל בדיאטה נכונה:
  1. איך אוכלים.
  2. מה אוכלים.
  3. מתי אוכלים.
  4. כמה אוכלים.
  5. איפה אוכלים.
איך אוכלים?

חשוב מאוד להקפיד בדיאטה על הדרך בה אנחנו אוכלים את האוכל. מומלץ מאוד בדיאטה לאכול לאט את הארוחות. כלומר לא תוך רבע שעה לאכול ארוחה שלמה. מומלץ להקדיש לכל ארוחה מינימום חצי שעה. בנוסף לכך מומלץ בדיאטה להתרגל לקחת ביסים קטנים. כלומר לא צריך לבלוס אלא צריך לאכול לאט ומעט.

מה אוכלים?

בדיאטה חשוב מאוד לאכול מכל אבות המזון. מומלץ מאוד לאכול מעט ביצים, הרבה מאוד ירקות, מעט מוצרי חלב ואם אוכלים מוצרי חלב את מקסימום כאלה של חמישה אחוז. בנוסף לכך דיאטנים רבים ממליצים לאכול כמה שפחות בצקים ואם כן אוכלים בצקים כמו לחם אז להקפיד על קמח מלא. חשוב בדיאטה גם לשתות הרבה מים ולא לשתות מיצים ממותקים. מומלץ לשתות שתייה חמה עם סוכרזית או סוכר אחד או בלי ממתיק בכלל. חשוב שנשים לב שאנחנו אוכלים אוכל בלי הרבה קלוריות, שומן וסוכר. מומלץ גם לא לאכול הרבה אוכל מעובד כמו מנות חמות או מזון מוקפא. מאוד רצוי גם לא לאכול קינוחים.

מתי אוכלים?

אחד הדברים הכי חשובים בדיאטה זה להקפיד על הארוחות. יש שלוש ארוחות חשובות במהלך היום: בוקר, צהריים וערב. בין שלושת הארוחות העיקריות מומלץ לאכול ארוחות ביניים קטנות של פירות או חטפי אנרגיה. מומלץ לאכול ארוחה חמה אחת ביום או בצהריים או בערב. מומלץ גם לאכול בשר בארוחת הצהריים. שהולכים לישון בלילה אחרי ארוחה כבדה יכול להיות לנו הפרעות בשינה.

כמה אוכלים?

חשוב בדיאטה לאכול במידה. למשל אם ניקח צלחות קטנות יותר ממה שאנחנו רגלים כבר נאכל פחות כי נעמיס פחות את הצלחת. בנוסף לכך מומלץ מאוד מכל דבר קצת ולהרבות בשתייה של מים. מים ממלאים את הקיבה ודוחים תחושת רעב. בנוסף לכך מומלץ לאכול הרבה ירקות ובכל ארוחה להוסיף לפחות סוג ירק אחד.

איפה אוכלים?

מומלץ בזמן דיאטה לא לאכול מחוץ לבית במסעדות ובבתי קפה. האוכל במסעדות ובבתי קפה הוא בדרך כלל יותר משמין מהאוכל בבית שלנו. בנוסף לכך כאשר אוכלים בחוץ הפיתוי לאכול דברים משמינים גדל בגלל המבחר והאפשרויות הרבות.

לסיכום ניתן לומר, שדיאטה היא עסק שצריך לתכנן אותו ולהשקיע בו הרבה. מומלץ לפנות לדיאטנית קלינית בשביל לבנות תפריט ארוחות מסודר לדיאטה שלנו.
היו הראשונים להגיב לכתבה! - טיפים לדיאטה נכונה ומוצלחת הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
אוכל בריא , בניית תפריט דיאטה , תפריטי דיאטה , תפריט דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר