מאמרים אחרונים במדריך
1
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
2
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
3
מהי דיאטת HCG. דיאטה זו הנקראת HCG החלה לתפוס תאוצה ואנשים רבים המחפשים פתרון לבעיית ההשמנה שלהם פונים לעזרתה. השאלה העיקרית שעומדת הינה מה עושה דיאטה זו, האם יש לה סיכונים והאם מו...
4
אנשים רבים מתקשים להצליח לרזות בקלות וזאת רק מעצם החשש מהמשטר הנוקשה, מהתפריט המסודר, מהמפגשים הקבועים עם הדיאטנית וכו'. עצם המחשבה על תהליך ההרזיה מונעת מהם להתחיל לפצוח בדיאטה וה...
5
ילדים הסובלים מעודף משקל יכולים לעשות דיאטה ולרזות באופן הדרגתי, אבל לעיתים הורים דואגים שהילד יעשה דיאטה בגיל מוקדם משום שהוא נמצא בשלב בו הגוף עדיין גדל, משתנה וזקוק לאנרגיה רבה....
כושר גופני וביצוע פעילות גופנית
אין די בשמירה על תזונה נכונה למראה חטוב, לגוף בריא, ולהרגשה כללית של חיוניות וכוח. כאשר אנו עוסקים בפעילות גופנית, אנו מזיזים את השרירים, משמנים את הגידים ועוזרים לכל המערכת הנפלאה שנקראת גוף האדם להזרים בתוכה חיות וחיוניות. ועם זאת, רבים מאיתנו מזניחים את הכושר הגופני בטענה שאין לנו זמן, אך כאשר הרכב שלנו מתחיל לקרטע, או כשהמצבר מתחיל לשקוע, מובן לנו שאנו חייבים להתניע אותו ולצאת איתו לסיבוב, לפני שהמוסכניק יצטרך לטפל בכל המערכות הפנימיות שלנו.

כושר גופני – בניית שרירים חיוניים

כושר גופניכאשר אנו מבצעים פעילות כושר גופני, אנו מותחים את השרירים שלנו ומזרימים לתוכם חומצות חלב אשר הורסות את החלקים המתים של השריר.
למעשה פעילות גופנית מסירה את השכבות המתות ונותנת מקום לשכבת שריר חדשה להיבנות. לאחר ביצוע הפעילות הגופנית יש לבצע מתיחות על מנת לפנות את חומצות החלב שהצטברו בשריר, ולרענן את השרירים במים חמים שמרחיבים את סיבי השריר הפנימיים.

כחצי שעה עד שעה וחצי לאחר כל פעילות גופנית מומלץ לצרוך מזונות עתירי חלבון במטרה לספק לגוף את חומר הגלם הדרוש לו לבנייה המחודשת של השריר. במידה ולא מספקים את החלבון הדרוש, השריר נשאר הרוס בשכבותיו החיצוניות ומתחילים להרגיש את השרירים תפוסים לאורך זמן.

כושר גופני ותזונה

כמובן שהשילוב המנצח הוא עיסוק בפעילות גופנית ושמירה על תזונה נכונה. כאשר אנו עוסקים בפעילות גופנית, והורסים את השריר במטרה לבנותו מחדש, חשוב מאוד להקפיד על אספקה שוטפת של החומרים הנחוצים לגוף לבנייתו המחודשת.

ראשית, עבור אלו העוסקים בפעילות גופנית במטרה להרזות, אין זה מומלץ שלא לאכול כלום לפני הפעילות. במידה ומבצעים פעילות גופנית אינטנסיבית, מומלץ לצרוך פחמימות המצויות במאכלים כמו פסטה, בננה ואורז במטרה לספק לגוף את האנרגיה הזמינה הדרושה לו לביצוע הפעילות.

לאחר הפעילות הגופנית מומלץ לצרוך מזונות עתירי חלבון, אך חשוב להקפיד על צריכה מתונה של שומנים. צריכה של ויטמינים היא חיונית לעוסקים בפעילות של כושר גופני, מכיוון שהם מהווים תוספי תזונה חיוניים לבניית הגוף ולחיטובו, ולשמירה על בריאותו הכוללת.

ומה עושים אם אין זמן?

אין דבר כזה שאין זמן! כמו שיש לנו זמן לישון, כמו שיש לנו זמן לראות טלוויזיה, כמו שיש לנו זמן לדבר בטלפון, כך תמיד ניתן למצוא זמן לעסוק בפעילות גופנית.

נסיים בעצה קטנה לאלו שאין להם זמן: במקום להשתמש במעלית, קחו את המדרגות, במקום לצאת לסיבוב באוטו, צאו לטייל ברגל, ואפילו בזמן הבהייה מול מסך הטלוויזיה, ניתן להרים איזה משקולת או שניים במקום סנדוויץ'.  


כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית.
פעילות גופנית בזמן דיאטה

מדידת אחוזי שומן בגוף היא תהליך קצר ופשוט שמספר לנו על כמות השומן שבגופינו באחוזים. לא תמיד אנו יודעים כיצד להתייחס לשומן שבגופינו, מה הוא אומר עלינו ועל מראה הגוף שלנו, מהו הטווח התקין של אחוזי שומן בגוף, ומה עלינו לעשות על מנת להוריד או להעלות את אחוזי השומן שבגופינו.
מדידת אחוזי שומן

חילוף חומרים - מטבוליזם הינו למעשה תהליך המתרחש בכל גוף חי. תהליך זה קולט חומרים מן הסביבה ומעבד אותם לפי צרכיו השונים, את הפסולת הוא פולט לאחר תהליך העיבוד. חילוף חומרים חשוב לגוף האדם משום שהוא אחראי על הפקת האנרגיה לגוף, בזכותו יש לנו את האנרגיה הבסיסית לתפקד ולנוע.
חילוף חומרים איטי ומהיר


איפה אני באתר?
ראשי > כושר גופני

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.

תגיות תוכן באתר
לרדת במשקל , ירידה במשקל , דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר