מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
לא מצליחה לרדת במשקל - מה עושים?
לאחר שמתקבלת ההחלטה לעשות דיאטה ולרדת במשקל נשים רבות מתחילות במרץ לשמור על הערך הקלורי, לחשב תפריטים ולעשות כושר. אבל, לא תמיד הן מצליחות ישר לרדת במשקל ופעמים רבות נשים מוצאות את עצמן משתדלות, מתאמצות ולא תמיד רואות את התוצאה הרצויה.

אין מדובר בהליך קל, הדבר יכול לייאש ואף לגרום להפסקת הדיאטה מוקדם מן הצפוי. אבל, מאחר ומדובר בתופעה נפוצה יחסית חשוב לדעת מהן הסיבות לתופעה זו וכיצד ניתן בכל זאת להתמיד ולהצליח לרדת במשקל.

מדוע קשה לרדת במשקל?

לרדת במשקללקושי לרדת במשקל יש סיבות שונות. אחת הסיבות העיקריות הינה כי גוף האישה ומהירות חילוף החומרים בגופה אינו זהה. יש נשים שחילוף החומרים שלהן מהיר יותר ויש כאלה שפחות. ליכולת חילוף החומרים בגוף יש השפעה ישירה על מהירות שריפת השומנים ועל היכולת להרזות.

סיבה נוספת הינה תקינות ההורמונים בגוף האישה. בגוף האישה יש הורמונים שונים כמו הורמוני מין, בלוטת התריס ועוד. כאשר פעולת ההורמונים בגוף אינה תקינה, כך קצב חילוף החומרים נעשה איטי יותר.

בנוסף, הגיל הינו גורם משמעותי נוסף. נשים צעירות מרזות יותר בקלות מנשים מבוגרות. הגוף באופן טבעי אוגר יותר אנרגיה בגיל מבוגר, דבר שמשפיע על קצב חילוף החומרים ומהירות ההרזיה.

מה ניתן לעשות?

ראשית, חשוב להבין ולקבל כי הגוף הוא דבר טבעי ושונה מאישה לאישה. כאשר אישה מבינה מדוע היא מתקשה לרדת במשקל היא יכולה להתמודד עם כך יותר בקלות. אולי עם יותר מאמץ ממה שחשבה בהתחלה, אך אין זה אומר שהדבר אינו בר השגה.

שנית, כדאי לבצע בדיקות דם ולוודא כי ההורמונים פעילים באופן תקין. מלבד זאת חשוב להתאים את הפעילות הספורטיבית בהתאם לגיל ולמסת הגוף. נשים מבוגרות יצטרכו לעשות יותר כושר וגם להשגיח יותר על סוג האוכל הנכנס לגוף.

המלצה נוספת הינה לא לעשות "דיאטת כאסח" ולנסות להפחית בכמות הקלוריות שנכנסות לגוף בתקווה שהדבר יעזור. הדבר אינו בריא לגוף מאחר וחלק חשוב מתהליך חילוף החומרים הינו שימוש במזון כחומר בעירה ואנרגיה לפעילות היום יומית שלנו.

ככל שהדיאטה יותר קשוחה, כך יותר קשה לרדת במשקל, מדובר למעשה בפרדוקס. הגוף חש כי מדובר בתקופת הישרדות ועל מנת להגן על עצמו הוא אוגר את המזון שנכנס לגוף, כתוצאה מכך לא ניתן להרזות כמעט בכלל.

לכן, לאחר שמבינים כי ישנו קושי לרדת במשקל חשוב לא להיכנס ללחץ ולוותר, כדאי לברר מהי הסיבה שמונעת את ההרזיה ולהתמודד איתה באופן הגיוני ושקול.
היו הראשונים להגיב לכתבה! - לא מצליחה לרדת במשקל הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
ירידה במשקל , ירידה מהירה במשקל , לרדת במשקל ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר