מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
כיצד לבחור דיאטנית קלינית מומלצת?
אנשים פונים לדיאטנית מתוך הרצון למצוא מישהו שיוביל את דרכם באופן בטוח אל עבר המראה המושלם והחטוב. קשה לנו לסמוך על עצמנו שנצליח לייצר שינוי לבד ואנו פונים לעזרה של אדם חיצוני על מנת להצליח.

דיאטנית קלינית היא האדם החיצוני הנחוץ לנו להתקדם ולהצליח בדיאטה. אבל, יש סוגים שונים של דיאטניות: יש נוקשות יותר ופחות, יש דיאטניות מחנכות ומסבירות, יש דיאטניות מלטפות ורכות וכו'. אם כך, כיצד ניתן לבחור דיאטנית מוצלחת?

מאחר ומדובר בצרכים אישיים של כל אדם יש צורך להכיר את עצמנו היטב ומתוך הכרות זו לבצע את הבחירה. יש אנשים הזקוקים למסגרת נוקשה וגבולות ברורים על מנת להצליח להרזות ואילו אחרים שמציאות נוקשה רק מייצרת אותם מתנגדים ולא מסכימים. אבל, חשוב לשים לב כי אנו בוחרים מתוך מקום אמיתי ולא מתוך נוחות, משום שכולנו מעדיפים דיאטנית שהיא מלטפת, סולחת ולא מעמידה גבולות, אך לטווח הרחוק דיאטנית שכזו עלולה לא לעזור לנו להצליח להגשים את המטרה הסופית, שהיא הפחתה במשקל.

האם דיאטנית נוזפת היא דיאטנית טובה?

דיאטנית נוזפת יכולה להיות דיאטנית טובה משום שהיא דוחפת אותנו קדימה, מקפידה על התפריט, מוודאת שיש התקדמות והצלחה וכו'. החיסרון העיקרי בדיאטנית שכזו הינו שקשיחות זו לא מתאימה לכל אחד וגם מחייבת הסברים מעמיקים מדוע אנו מבצעים שינוי כזה או אחר, אחרת קשה לנפש להתמיד בכך לאורך זמן ועוד יותר קשה לאדם להתמיד בכך לבדו.

דיאטנית נוקשה מדי יכולה לייצר לנו תחושה של התקדמות איטית, כישלון או חוסר מוצלחות. רק הבנה ואהדה לקשיים שלנו יכולה לייצר בנו את האמונה כי השינוי בהישג ידנו.

האם דיאטנית מלטפת היא התשובה?

לא. דיאטנית שמבינה ומזדהה עם כל סיטואציה היא לאו דווקא הדיאטנית המושלמת והיעילה עבורנו. קשה לייצר שינוי והתקדמות ללא דרישות מצד הדיאטנית. כך שדיאטנית מלטפת אינה התשובה המושלמת עבורנו. אם כך, מהי התשובה הנכונה?

כיצד לבחור דיאטנית קלינית מומלצת?

כפי שנאמר בראשית המאמר חשוב שנכיר את עצמנו ואת הצרכים שלנו, בנוסף חשוב שיהיה איזון כדי שתהליך ההרזיה יעשה בתחושה טובה ומוצלחת. דיאטנית טובה היא דיאטנית שמרשה לעצמה לנזוף בך כשצריך, שהיא יודעת לדחוף אותך קדימה ולהאמין בעצמך, אך היא גם כמו מחנכת טובה יודעת להסביר מדוע היא נוזפת, מה עדיף לעשות בפעם הבאה ואיך לעשות זאת.

לכן, דיאטנית קלינית טובה צריכה להבין ולהזדהות עם קשייו של המטופל, אך גם לדרוש ממנו התקדמות והצלחה.

דיאטניות בתל אביב דיאטניות בחיפה דיאטניות בבאר שבע דיאטניות בירושלים
היו הראשונים להגיב לכתבה! - איך לבחור דיאטנית קלינית הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
דיאטנית , דיאטה , לרדת במשקל ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר