מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
מאכלים מומלצים בזמן דיאטה
דיאטה טובה בנויה מתפריט מאוזן ונכון. חשוב לשלב את כל ארבעת אבות המזון על מנת להרגיש בריאים וחיוניים במהלך היום וגם על מנת להצליח לרדת במשקל בצורה טובה ובטוחה. ארבעת סוגי המזון הקיימים הינם: שומנים, פחמימות, וויטמינים וחלבונים. להלן כמה סוגים של מזונות מומלצים על מנת להצליח לרדת במשקל באופן בריא ומאוזן.

בשרים

כאשר עושים דיאטה חשוב לשלב בה בשר, בעיקר בשל החלבונים שבשר מספק. אבל, מאחר ובשר עלול להיות בעל שומן רב, דבר שאנו מעוניינים להימנע ממנו, מומלץ לאכול אוכל דל שומן כמו עוף או בשר בקר מבושל. כך, ניתן ליהנות מסיפוק החלבונים לגופנו ללא הדאגה לשומן עודף. גם דגים יכולים לספק פתרון מושלם מאחר שהם מספקים הרבה חלבון ויש בהם קצת שומן.

מוצרי חלב

מאכלים מומלצים בדיאטהמוצרי חלב מספקים לנו גם הם חלבונים, אך בעיקר וויטמינים ומינרלים. החלב מכיל ריכוז גבוה של סידן הנחוץ לחיזוק העצמות והשיניים. בחלב יש וויטמינים הנחוצים לגופנו כמו ויטמין B1 הנחוץ לנו לקצב חילוף חומרים מוגבר, דבר שמומלץ מאוד בתהליך הדיאטטי. אכילת מוצרי חלב שונים צריכה להיעשות בחכמה ולא יתר על המידה. אפשר לאכול גבינות דלות שומן, רק חשוב לוודא שהם עדיין מספקות את כל הוויטמינים והמינרלים שהגוף זקוק.

פירות וירקות

פירות וירוקות חשובים לגופנו בעיקר בשל הוויטמינים והפחמימות שהם מספקים. פירות מכילים גלוקוז שזו אנרגיה זמינה לגוף המתפרקת בקלות ומאפשרת לנו בצע פעולות בסיסיות. מעניין לדעת כי פירות וירקות מכילים וויטמינים רבים בעיקר בקליפה, לכן מומלץ לא לקלף ולאכול אותם כפי שהם. כדאי לא להרבות באכילת פירות משום שיש בהם סוכר, אך מומלץ לאכול אותם במידה על מנת לקבל את האנרגיה הדרושה לגופנו.

דגנים וקטניות

דגנים וקטניות מספקים לנו עמילן (פחמימות), חלבונים, סיבים וויטמינים מסוג B. עדיף לאכול לחם קל או לחם מלא לפירוק איטי של הפחמימות ותחושת שובע. דגנים וקטניות מכילים סיבים תזונתיים המסייעים לפעולת מערכת העיכול ושומרים על ניקיון המעיים, מה שמקל ומאפשר תהליך דיאטטי תקין ונכון. דגנים וקטניות אלו למעשה לחמים, אורז, פסטה, תירס, בורגול וכו'. ניתן להכין מהם מאכלים שונים ובריאים וכך ליהנות מהיתרונות של הדגנים והקטניות.

חשוב לציין כי המלצות אלו הינן כלליות ביותר ומומלץ לפנות לדיאטנית מקצועית שתבנה תפריטים המכילים מאכלים רבים ומגוונים השומרים על 4 אבות המזון. חשוב ליהנות מהמזון שנכנס לפינו ובמקביל להקפדה על התפריט ואבות המזון גם לאכול אוכל טעים ומשביע.
היו הראשונים להגיב לכתבה! - מאכלים מומלצים בזמן דיאטה הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
אוכל בריא , בניית תפריט דיאטה , ויטמנים , חלבונים , סוגי דיאטות , פחמימות , שומנים , תפריט דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר