מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
מדידת אחוזי שומן בגוף לנשים ולגברים
מדידת אחוזי שומן בגוף היא תהליך קצר ופשוט שמספר לנו על כמות השומן שבגופינו באחוזים. לא תמיד אנו יודעים כיצד להתייחס לשומן שבגופינו, מה הוא אומר עלינו ועל מראה הגוף שלנו, מהו הטווח התקין של אחוזי שומן בגוף, ומה עלינו לעשות על מנת להוריד או להעלות את אחוזי השומן שבגופינו. כל זאת בעמוד שלפניכם.

מדידת אחוזי שומן בגוףכיצד נעשית מדידת אחוזי שומן?

מדידת אחוזי שומן נעשית באמצעות הזרמת זרם חשמלי במתח נמוך ביותר ברחבי הגוף. המתח החשמלי עובר ברחבי הגוף עד שהוא חוזר למכשיר עצמו, שמודד את כמות החשמל שחזרה אל המכשיר. כמות החשמל החוזרת תלויה במידת המוליכות או ההתנגדות של הגוף לחשמל, כשזו תלויה באחוזי השומן שבגוף.

ככלל, גוף האדם מוליך חשמל ברמה זו או אחרת, כאשר תאי שומן משמשים כמבודדים (גם מחום ומקור). כאשר החשמל המוזרם אל הגוף נתקל בתאי השומן, הוא נספג בתוכם, ושארית החשמל שהוזרם ממשיכה לנוע הלאה בתוך הגוף.

המדידה נעשית בדרך כלל באמצעות מכשיר בעל שתי ידיות, אותו מחזיקים בשתי הידיים בעמידה ישרה. החשמל מוזרם מלוח אחד דרך הגוף עד שהוא מגיע ליד השנייה. ישנם מכשירים דומים הפועלים מכפות הרגליים באמצעות עמידה על שני משטחי מתכת מוליכים.

מהם הטווחים התקינים של אחוזי השומן?

על פי רוב, הטווחים התקינים של אחוזי שומן הם בין עשרה לעשרים אחוזי שומן בגוף, ללא קשר ותלות במשקל הגוף הכללי. רק לחלק קטן מהאוכלוסייה יש פחות מעשרה אחוזי שומן, ובדרך כלל מדובר בספורטאים, אתלטים, או אנשים בעלי מבנה גוף דקיק. גם אם בגופכם מעל לעשרים אחוזי שומן, אין זה אומר שמראה הגוף יראה שמן, אך קיימת סכנה להצטברות כולסטרול רע במערכת הדם.

על פי רוב, לנשים יש יותר אחוזי שומן בגוף מגברים, וזאת בגלל מבנה גוף טבעי. חשוב להבין כי מדד אחוזי השומן שבגופינו הוא אחד מיני רבים, ואין הוא מעיד על כלל מצבו הבריאותי של האדם שעורך את הבחינה. על מנת לקבל תמונת מצב מקיפה שלוקחת בחשבון את כלל המדדים מומלץ להיוועץ באיש מקצוע המוסמך לכך.

היכן ניתן לערוך מדידת אחוזי שומן בגוף?

ניתן לערוך מדידת אחוזי שומן בכל מרפאת תזונה, אצל יועצי תזונה ותזונאים קלינים, במרפאות דיאטה שונות ובמכוני כושר למיניהם. חשוב לבצע את הבדיקה יחד עם איש מקצוע שיזין את כלל הנתונים הדרושים על מנת להציג את תמונת המצב האמיתית והנכונה ביותר.


היו הראשונים להגיב לכתבה! - מדידת אחוזי שומן הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
שומנים , דיאטנית , אימוני כושר , אוכל בריא ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר