מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
מחשבון BMI - חישוב BMI
מחשבון BMI הוא מדד הבוחן את היחס בין משקל הגוף לבין גובהו. מדד ה-BMI (Body Mass Index) מאפשר לנו לקבל תמונת מצב על היחס בין הגובה שלנו לבין משקל גופינו. כיום ניתן למצוא מכשירים שונים המודדים את מדד הBMI שלנו באופן אוטומאטי או שניתן לחשב מדד זה בצורה ידנית.

איך מחושב מדד BMI

מחשבון BMIהצורה הבסיסית לחישוב מדד ה-BMI  היא המשקל של גופינו בקילוגרמים לחלק לגובה שלנו במטרים. לדוגמא, ניקח גבר בן 40 ששוקל 85 קילוגרמים וגובהו 1.78 מטר. מדד ה-BMI  שלו יהיה 85 לחלק ל-1.78 בריבוע.

כיום ישנם מחשבוני BMI רבים המשלבים במהלך החישובים נתונים נוספים כמו גילו של הנבדק, מינו, מצבו הבריאותי ועוד.

למי מתאים ולמי לא מתאים

חשוב לעשות את ההבחנה בין מצבו של הנבדק לבין התוצאה המתקבלת במדד הBMI. יש לציין כי נוסחה הנ"ל לחישוב מדד ה-BMI אינה מתאימה לילדים ונערים ומיועדת למבוגרים בלבד.

כאשר נרצה לערוך בחינת מדדBMI  לילדים, יש לשקלל נתונים נוספים, שכן קצב התפתחותם גבוה ביותר, כמו גם קצב השינויים במשקל ובגובה של הנער או הנערה.

למה קודם כל בודקים את ה BMI לפני בניית תפריט דיאטה?

מדד ה-BMI מאפשר לנו לקבל תמונת מצב אודות תת משקל או עודף משקל אפשריים. כאשר אנו מעוניינים בבניית תפריט דיאטה, תמיד יהיה זה תפריט שנועד להשיג מטרה מסוימת. לעתים המטרה תהיה ירידה במשקל על ידי שריפת תאי שומן, לעתים המטרה תהיה איזון פיזיולוגי לצורך התפתחות תקינה, ולעתים הדיאטה תהיה למטרות חיטוב ועיצוב הגוף.

על מנת שלא לגרום נזק לגוף, ולשמור על יחס תקין של משקל גוף לגובה, יש צורך ראשית לבחון את יחס ה-BMI בגוף. יחס זה מסוגל לתת לנו מידע אודות התקינות של יחס הגובה ומשקל הגוף ולמקם אותנו על הציר של עודף משקל ותת משקל.

האם ניתן להסתמך רק על מדד זה בעת בניית תפריט דיאטה?

מדד זה הוא אחד מיני רבים המספקים לנו מידע אודות גופינו ומצבו. כאשר אנו בונים תפריט דיאטה, יש לקחת בחשבון גורמים רבים נוספים כמו מטרת הדיאטה, רגישויות כימיות או פיזיולוגיות למיניהן, מצב כושר גופני, אחוזי שומן בגוף ועוד.

לסיכום, ניתן לראות כי מדד ה-BMI הוא מדד חשוב וחיוני לקבלת תמונת מצב אודות תת משקל או עודף משקל, אך אין זה המדד היחידי הקובע את תפריט הדיאטה שלנו. מדד זה אינו מתאים לכולם (למשל לנשים בהריון או מניקות) ויש להיוועץ באיש מקצוע בטרם לקיחת החלטות פזיזות.

** בצד שמאל למעלה, בנינו עבורכם מחשבון BMI.
אתם מוזמנים להכניס את הפרטים שלכם ולקבל את תוצאת ה-BMI שלכם. **איפה אני באתר?
ראשי > מחשבון BMI

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.

תגיות תוכן באתר
בניית תפריט דיאטה , תפריטי דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר