מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
סיבים תזונתיים - מקור לבריאות
סיבים תזונתיים הם חומרים מרוכבים שכמעט ולא מתפרקים בגופינו. בניגוד לשאר החומרים אותם אנו צורכים אשר מפורקים על ידי אנזימי עיכול במערכת העיכול שלנו, סיבים תזונתיים אינם עוברים תהליכי פירוק על ידי אנזימים אלו. חלק מהסיבים התזונתיים עוברים פירוק על ידי חיידקי המעי הגס בסוף תהליך העיכול בגוף האדם.

השפעות חיוביות של סיבים תזונתיים

כולנו שמענו שסיבים תזונתיים הם מקור לבריאות, אך לא תמיד הצלחנו להבין למה. ראשית, סיבים תזונתיים סופחים אליהם כולסטרול רע שנמצא בגוף, וגם גלוקוז עודף. סיבים אלו סוחפים איתם את הכולסטרול הרע ואת הגלוקוז המיותר בדרך יציאתם ממערכת העיכול.

סיבים תזונתייםשנית, סיבים תזונתיים מתנפחים בעת שהותם בקיבה, ובכך יוצרים תחושת שובע לאורך זמן. מכיוון שהם נשארים זמן רב במערכת העיכול מבלי לעבור תהליכי פירוק, הם מאיטים את פעילותה של מערכת העיכול, ובכך שומרים על תחושת השובע.

את החלק הקטן שמערכת העיכול שלנו מצליחה לפרק, הגוף הופך לחומצות שומן חיוניות שמזינות את חלקי הגוף השונים ומאזנות אותו.

סיבים תזונתיים מתחככים בדפנות הקיבה והמעיים ומנקים אותן. ניקוי זה מונע הצטברות של חומרים מזיקים כגון כולסטרול רע, חיידקים או מזיקים אחרים על דפנות הקיבה, ופותח את דרכי העיכול. לסובלים מעצירות סיבים תזונתיים הם פתרון מהיר ויעיל ללא תרופות.

כיצד עליי לצרוך סיבים תזונתיים

אדם מבוגר יצרוך בממוצע בין עשרים וחמש לשלושים גרם של סיבים תזונתיים. חשוב שלא להפריז בצריכתם של סיבים תזונתיים מכיוון שכמות גדולה מדי של סיבים תזונתיים בגוף עלולה לספוח חומרים חיוניים בגוף כגון ויטמינים, מינרלים וחיידקי הגנה. כמויות מוגזמות במיוחד של סיבים תזונתיים עלולה לגרום לסתימה במעיים, לעצירויות קשות ולבעיות יובש במערכת העיכול.

קיימים שני סוגים עיקריים של סיבים תזונתיים – סיבים מסיסים במים וסיבים תזונתיים שאינם מסיסים במים. גוף האדם עושה שימוש בשני הסוגים, ולכן מומלץ לצרוך כמות מאוזנת של סיבים תזונתיים משני הסוגים.

היכן ניתן למצוא סיבים תזונתיים?

סיבים שאינם מסיסים במים נמצאים בריכוזים גבוהים יחסית במאכלים דוגמת חיטה או אורז מלאים, דגנים וקטניות. סיבים מסיסים במים נמצאים בין השאר בשיבולת שועל, פירות וירקות. ניתן למצוא סיבים תזונתיים מלאכותיים כתוספי תזונה, אך חשוב שלא לצרוך כמויות מוגזמות של סיבים תזונתיים. כאשר אנו בוחרים את המאכלים אשר מהם נקבל את אספקת הסיבים התזונתיים היומית שלנו, כדאי לשלב ולאזן בין מאכלים המכילים סיבים מסיסים וסיבים שאינם מסיסים, תוך כדי שמירה על הנחיות הדיאטה הכלליות.
היו הראשונים להגיב לכתבה! - סיבים תזונתיים הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
בניית תפריט דיאטה , אוכל בריא , תפריט דיאטה , תוספי מזון ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר