מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
מהי דיאטת HCG. דיאטה זו הנקראת HCG החלה לתפוס תאוצה ואנשים רבים המחפשים פתרון לבעיית ההשמנה שלהם פונים לעזרתה. השאלה העיקרית שעומדת הינה מה עושה דיאטה זו, האם יש לה סיכונים והאם מו...
4
אנשים רבים מתקשים להצליח לרזות בקלות וזאת רק מעצם החשש מהמשטר הנוקשה, מהתפריט המסודר, מהמפגשים הקבועים עם הדיאטנית וכו'. עצם המחשבה על תהליך ההרזיה מונעת מהם להתחיל לפצוח בדיאטה וה...
קבוצות תמיכה לדיאטה
כשמדברים על דיאטה, בדרך כלל חושבים על ויתורים מסויימים בתפריט היומי ובזה נגמר הסיפור. המציאות מראה לנו שהדבר לא תמיד קל, ושמעורב בתהליך הדיאטה תהליך רגשי עמוק בשל השינוי שנוצר באורח החיים. אחד הפתרונות הקיימים בשוק הוא קבוצת תמיכה לדיאטה.

איך זה מתבצע?

ברוב המקרים, קבוצת תמיכה לדיאטה מועברת על ידי שני מנחים מקצועיים. הראשון הוא מומחה בתחום התזונה, והשני הוא מומחה בתחום הרגשי, לרוב פסיכולוג או מגשר. המפגשים נערכים אחת לשבוע, במקום ניטראלי, ומשתתפים בהם בין חמישה לחמישה עשר משתתפים. חשוב מאוד שהמשתתפים ירגישו בנוח לשתף ולספר את נקודות הקושי שהם חווים, ולכן מקומות המפגש בדרך כלל יהיו נוחים ונעימים.

קבוצת תמיכה לדיאטהברוב המקרים חברי הקבוצה יהיו מאותו מעמד חברתי, אותו מין, או אותו טווח גילאים. התאמה זו נעשית במטרה להפגיש בין אנשים דומים ככל הניתן כדי ליצור תחושת שייכות, הזדהות וחיבור. תפקידו של המנחה במפגשים אלה הוא לאפשר ולפתוח דיון, ורק במקרים מסויימים לענות על שאלות ולספק תשובות. עיקר המפגש הוא צמיחה קבוצתית המתאפשרת בזכות השיתוף והחיבור בין האנשים, כאשר המנחה רק מקשר ומתווך ולא אומר ומגדיר.

יתרונות של קבוצת תמיכה לדיאטה

אחד היתרונות הבולטים בקבוצת תמיכה לדיאטה הוא ההרגשה שאתה חלק מקבוצה ושאתה לא לבד. בכל תחומי החיים ולא רק בדיאטה, כאשר אנו עוברים תהליכים רגשיים קשים, ההרגשה הקשה ביותר היא שאתה לבד.

קבוצת תמיכה מראה לכלל המשתתפים כי למעשה כולם עוברים תהליך דומה או זהה, וכבר בכך – צרת רבים חצי נחמה.

יתרון נוסף הוא האפשרות ללמוד מנסיונם של אחרים. שיטה שעובדת עבור אדם אחד לא תמיד תעבוד עבור אדם אחר, אך משיתוף השיטות תמיד אפשר למצוא שיטת התמודדות אחת או שתיים שיכולות לעזור לאדם הפרטי. יתרון בולט נוסף הוא אנשי המקצוע המלווים את הקבוצה ומאפשרים לחבריה לקבל מענה על שאלות מהותיות ומקצועיות בתחום הדיאטה, כך נשברים המיתוסים והסטיגמות ומתקבלת תשובה אמיתית מאיש מקצוע ולא מאדם הדיוט.

החששות בהשתתפות בקבוצות תמיכה

פעמים רבות בעולם המערבי שיתוף רגשי וסיפור אישיים יוצאים מהמעגלים החברתיים בגלל מבוכה ובושה. בטרם ההגעה למפגשי התמיכה הקבוצתיים, עולה החשש כי נצטרך לשתף בקשיים שרק אנחנו חווים, ושהשאר יהיו חזקים הרבה יותר.

חשש נוסף הוא החשש מפני חשיפה לאנשים זרים שאותם אנו לא מכירים. החששות הללו הם חששות ידועים ומוכרים בעולם קבוצות התמיכה, עליהם באים לענות אנשי המקצוע והמנחים שמלווים את קבוצת התמיכה. אף על פי שנראה כי החששות הללו הם חששות בלעדיים, המנחה יוכל לפוגג את החששות הללו אצל כלל הקבוצה שחווה את אותם החששות בשלבים הראשוניים.

תהליך ההיפתחות שבקבוצה נעשה שלב שלב, צעד אחר צעד עד להרגשה הבטוחה של כלל חברי הקבוצה.

המלצות על קבוצות הרזיה, קבוצות תמיכה לדיאטה בארץ:
קבוצות תמיכה יכולות להועיל גם למכורים לאוכל ולאלו שנאבקים במשקל גופם מידי יום. אנשים שלא חוו את הבעיה, מתקשים להבין את מערכת היחסים המורכבת שמנהלים אלו הסובלים מעודף משקל עם האוכל שלהם ולכן קבוצת תמיכה תהווה את הקרקע האידיאלית לצורך שינוי אורח החיים.
הכוח של קבוצת תמיכה לדיאטה

בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לירידה במשקל.
הדיאטה של חלי ממן


איפה אני באתר?
ראשי > קבוצות תמיכה לדיאטה

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.

תגיות תוכן באתר
דיאטה , ירידה במשקל , קבוצת הרזיה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר