מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
שיפור הביטחון כתוצאה מירידה במשקל
ידוע כי הרצון להרזות ולהראות טוב אינו טמון רק ברצון להישקל פחות, מדובר ברצון כללי לשינוי בחיים. שינוי שיכול להתבטא בתחומים שונים הבאים לידי ביטוי בביטחון עצמי גבוה יותר, עבודה מוצלחת, זוגיות פורה ועוד. אבל, הקושי האמיתי לייצר שינוי אינו נובע רק בלהפסיק לאכול, הקושי האמיתי הינו איך לשנות הרגלים והתמכרויות ולהתמיד בכך.

מדוע קשה להפסיק התמכרות?

ביטחון עצמילפי התפיסה הפסיכו דינמית הרבה ממה שאנחנו מקרינים כלפי חוץ ומתנהגים נובע מתוך תת המודע שלנו. חוסר היכולת שלנו לשנות הרגלים והתמכרויות נובע מכך שבעבר התמודדנו עם סיטואציה באופן מסוים שהתבטא כשיפור ברגשות וכהצלחה, הנפש מעוניינת לדבוק באותו האופן על מנת לחזור על אותה הצלחה. מתוך חזרתיות זו אנו מפתחים הרגלים והתמכרויות.

למשל, התמודדות עם משבר בחיים באמצעות הכנסת מזון מתוק לפה יצרה הרגשה טובה, העלאת מצב הרוח והרגשה של שינוי. כיום, הכנסת מתוק לפה יכולה לתסכל את אותו אדם משום שהוא נתון לקיבעון וההתמכרות, אך הנפש מתקשה לבצע את השינוי, זו צורת ההתמודדות שהיא מכירה.

המפתח לשינוי טמון בירידה במשקל!

אם כך, מהו המפתח לשינוי? מדוע דיאטה יכולה להיות מקפצה לשינוי תדמיתי ואם כן איך זה קורה? למעשה, על מנת להצליח לשנות התמכרות לאוכל או מתוק יש לעבוד בשני מישורים:

מישור אחד הוא המישור המעשי בו מתחילים תהליך דיאטטי עקבי בעזרת תזונאית מוסמכת, בונים תפריט דיאטה מסודר ומשנים סדרי חיים.

המישור השני הינו נפשי. עלינו להבין מהי הנקודה בנפש שלנו שגורמת לנו להתמודד עם קשיים או משברים דווקא באופן הזה ולשנות אותה. רק תהליך עמוק שמאפשר לאותו אדם להבין מדוע קשה לו לשנות התמכרות זו יאפשר שינוי מוצלח לאורך זמן. ניתן להעזר בגורם מוסמך שילווה אותנו ויעזור לנו להגיע לתובנות בנושא.

חשוב לציין כי לא כל אדם הבוחר לפתוח בדיאטה זקוק לעבודה אינטנסיבית זו, אך אנשים הנוטים להשמנת יתר בצורה קיצונית זקוקים לשינוי עמוק יותר. רק הבנה נפשית במקביל לדיאטה תוכל ליצור את השינוי המיוחל.

היכן מתבטא השינוי התדמיתי?

השינוי התדמיתי יכול להתבטא בכל מישורי החיים. אדם אשר מתחיל להרזות ולקבל מראות חיוביים מהחברה הסובבת אותו הוא אדם שמתחיל לצבור בטחון עצמי, בטחון זה מייצר אותו פעמים רבות עומד על דרישותיו מהחיים ללא פחד וחששות, כך הוא יכול למצוא את עצמו מחפש עבודה טובה יותר, מבקש העלאה במשכורת, מוצא בן\בת זוג וכו'. הסיבה לשינוי התדמיתי המוצלח נובעת הן בשל השינוי הפיזי שמתרחש בגופו, הן בשל התגובה החיובית מהסביבה והן בשל השינוי הפסיכולוגי העמוק שעבר.

היו הראשונים להגיב לכתבה! - דיאטה כמקפצה לשינוי תדמיתי בחיים הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
דיאטה עבור נשים , ירידה במשקל , לרדת במשקל ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר