מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
חשיבות המים בדיאטה - למה חשוב לשתות מים בדיאטה?
כאשר מחליטים לפתוח בדיאטה, פעמים רבות אחת ההמלצות העיקריות שמקבלים הן לשתות הרבה מים. כלל זה הוא נכון ומהותי וישנה חשיבות רבה לשתייה מרובה של מים במהלך הדיאטה, אבל על מנת להצליח להתמיד בכך באופן קבוע חשוב להבין מדוע מים חשובים לגופנו, מהי הכמות המומלצת ביום ומה הקשר בין דיאטה ושתייה מרובה של מים.

שתיית מים בדיאטהמדוע מים חשובים לגוף?

מים חשובים לגוף משום שהם מסייעים לקיום תהליכים רבים ובסיסיים בגוף. הם מסייעים למערכת העיכול לעכל את האוכל ולגוף לפלוט את הרעלים שלו החוצה. ללא מים קשה לגוף לתפקד באופן בריא ומחלות שונות כמו דלקות בשתן, אבנים בכליות, עצירויות כרוניות כאבי ראש וסחרחרות יכולים להופיע.

אחוז המים בגופנו הינו 70% כך שמדובר בכמות רבה ומשמעותית, אחת הסיבות לכך הינה שמים יכולים למוסס חומרים רבים, מרכיב חשוב על מנת שהגוף יוכל לפרק את אותם חומרים ולהשתמש בהם לצרכיו.

בנוסף, מים מרובים מגבירים את זרימת הדם ומאפשרים תנועת חמצן טובה לכל אזורי גופנו והסעה מהירה של חומרים מסיסים אלו דרך הדם לתאי הגוף השונים. מים חשובים לגופנו משום שהם חלק מתהליך הקירור של גופנו כאשר הוא מתחמם, זו גם הסיבה שלאחר פעילות גופנית הצורך לשתות מים רבים מתגבר.

מהי הכמות המומלצת ליום?

כמות המים המומלצת לשתיה ביום משתנה כמובן בהתאם למיקום הגיאוגרפי שהאדם נמצא בו, משקל הגוף, האם מדובר בזכר או נקבה ומשתנים נוספים. מאחר וישראל זו מדינה חמה אין כמעט סכנה לעודף שתיית מים, כך שניתן להרגיש בנוח ולשתות כמה שיותר מים.

באופן כללי, מומלץ לנשים לשתות 8 כוסות מים ולגברים 12 כוסות, על מנת שיהיה קל לזכור זאת מומלץ לקחת בקבוק שתייה לכל מקום ולשים אותו בעבודה במקום בולט שיעורר בנו את החשק לשתות. על מנת להפחית את הצורך ללכת פעמים תכופות לשירותים כדאי לשתות באופן מבוקר ולא בכמויות גדולות בבת אחת, כך יותר קל לגוף לעכל את המים ולתעל אותם לצרכיו.

מדוע חשוב לשתות מים במהלך דיאטה?

שתיית המים חשובה לכל האנשים, מים עושים את עורנו יפה וחלק ומונעים קמטים בגיל מבוגר יותר, הם מרעננים ועוזרים לגוף לחוש חיוני ובעל אנרגיה.

מים במהלך דיאטה מסייעים להגביר את תחושת השובע ומונעים נשנושים מיותרים. הקרבה בין תחושת הצמא והרעב יכולה לבלבל לעיתים, לכן שתיית כוס מים יכולה לגרום לתחושת שובע ולמנוע אכילה מיותרת. בנוסף, מים טובים לניקוי פסולת ורעלים מהקיבה ומסייעים להגברת חילוף החומרים בגוף, מה שמסייע לרזות באופן מהיר וקל יותר.

היו הראשונים להגיב לכתבה! - שתיית מים בדיאטה הוספת תגובה


לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
דיאטה , דיאטה עבור נשים , דיאטה עבור גברים , לשמור על המשקל ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר