מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
4
מהי דיאטת HCG. דיאטה זו הנקראת HCG החלה לתפוס תאוצה ואנשים רבים המחפשים פתרון לבעיית ההשמנה שלהם פונים לעזרתה. השאלה העיקרית שעומדת הינה מה עושה דיאטה זו, האם יש לה סיכונים והאם מו...
5
אנשים רבים מתקשים להצליח לרזות בקלות וזאת רק מעצם החשש מהמשטר הנוקשה, מהתפריט המסודר, מהמפגשים הקבועים עם הדיאטנית וכו'. עצם המחשבה על תהליך ההרזיה מונעת מהם להתחיל לפצוח בדיאטה וה...
6
ילדים הסובלים מעודף משקל יכולים לעשות דיאטה ולרזות באופן הדרגתי, אבל לעיתים הורים דואגים שהילד יעשה דיאטה בגיל מוקדם משום שהוא נמצא בשלב בו הגוף עדיין גדל, משתנה וזקוק לאנרגיה רבה....
תזונה נכונה = דיאטה נכונה ובריאה
המזון שאנו צורכים הוא הדלק שלנו, הוא זה שמרכיב את השרירים שלנו, הוא זה שמחזק את העצמות שלנו והוא זה שקובע את הכוח שלנו. אז בדיוק כמו שלא נכניס לרכב שלנו דלק מזוהם או לא מזוקק מספיק רק כי "אין לנו זמן לתדלק כמו שצריך", הגיע הזמן שנבדוק קצת ממה מורכב האוכל שאנחנו אוכלים.

פחמימות

תזונה נכונהפחמימות ידועות גם כסוכרים. הפחמימות הן למעשה האנרגיה הזמינה של הגוף, והן מספקות לגוף את האנרגיה המיידית לביצוע הפעולות היומיומיות. כשאנו צורכים פחמימות, הגוף מקבל אותן ומפיק מכל גרם של פחמימה כארבע קלוריות, המהוות יחידת מידה לאנרגיה, ולא רק להיקף הבטן במהלך דיאטה.

חשוב לצרוך כמות נכונה של פחמימות בכל יום, אך לא להגזים, כי כשהגוף לא עושה שימוש באנרגיה הזמינה שסיפקנו לו, הוא צובר אותה במחסני האנרגיה של הגוף הנקראים שומנים. פחמימות ניתן למצוא בריכוזים גבוהים בתפוחי אדמה, פסטה, לחמים, מאפים, דברי מתיקה ועוד.

שומנים

שומנים הם צורת האגירה של הגוף לאנרגיה שלא נעשה שימוש בטווח המידי. אדם נולד עם כמות מסוימת של תאי שומן, אותם הוא יכול למלא או לרוקן, אך לא ניתן להסיר מהגוף תאי שומן אלא בניתוח הסרת שומן. מכאן ניתן לראות את הסיבה שאנשים מסוימים יתקשו לשמור על משקל אחיד, ואנשים אחרים ירזו ללא בעיה.

כל גרם של שומן אוגר בתוכו 7 קלוריות, המספקות לגוף משאבי אנרגיה לשימוש בעתות מצוקה כגון רעב מתמשך, פעילות ספורטיבית ארוכה או מצבי קור. שומנים ניתן למצוא בשמנים מן החי ומן הצומח, בשר ומוצרי חלב שמנים.

ויטמינים

ויטמינים ומינרלים הם למעשי תוספי הדלק של הגוף. הם מגיעים לגופינו במינונים קטנים ביותר, ולכל אחד מהם תפקיד חשוב מאוד. סוגי הויטמינים מסומנים באותיות לועזיות גדולות, בעוד שלמינרלים יש שמות ייעודיים שכן הם נמצאים בטבע כיסודות. צריכה מאוזנת של ויטמינים תעזור ותסייע לפעילותן של מערכות הגוף השונות, אך חשוב שלא להגזים בצריכת ויטמינים ומינרלים שונים.

חלבונים

חלבונים נקראים בלועזית פרוטאינים (ראשוניים), משום שהם אבני היסוד של שרירי הגוף שלנו. חלבונים הם אלה שבונים את מסת השריר, ועוזרים לגוף לחדש את עצמו. בעת עיסוק בפעילות גופנית יש צורך להקפיד על צריכה גבוהה יחסית של חלבונים על מנת שלא להשאיר את הגוף במצב של הרס השריר ללא חומר גלם לבנייתו מחדש.


כאשר מחליטים לפתוח בדיאטה, פעמים רבות אחת ההמלצות העיקריות שמקבלים הן לשתות הרבה מים. כלל זה הוא נכון ומהותי וישנה חשיבות רבה לשתייה מרובה של מים במהלך הדיאטה, אבל על מנת להצליח להתמיד בכך באופן קבוע חשוב להבין מדוע מים חשובים לגופנו?
שתיית מים בדיאטה

סיבים תזונתיים הם חומרים מרוכבים שכמעט ולא מתפרקים בגופינו. בניגוד לשאר החומרים אותם אנו צורכים אשר מפורקים על ידי אנזימי עיכול במערכת העיכול שלנו, סיבים תזונתיים אינם עוברים תהליכי פירוק על ידי אנזימים אלו. חלק מהסיבים עוברים פירוק על ידי חיידקי המעי הגס בסוף תהליך העיכול בגוף האדם.
סיבים תזונתיים

דיאטה טובה בנויה מתפריט מאוזן ונכון. חשוב לשלב את כל ארבעת אבות המזון על מנת להרגיש בריאים וחיוניים במהלך היום וגם על מנת להצליח לרדת במשקל בצורה טובה ובטוחה. ארבעת סוגי המזון הקיימים הינם: שומנים, פחמימות, וויטמינים וחלבונים. להלן כמה סוגים של מזונות מומלצים על מנת להצליח לרדת במשקל באופן בריא ומאוזן.
מאכלים מומלצים בזמן דיאטה

תפריט דיאטה אישי חשוב כי אנחנו שונים אחד מהשני. לכל אחד ואחת מאתנו יש צרכים גופניים שונים וחילוף חומרים שונה. כל אחד ואחת מאתנו צריך להוריד מספר אחר של קילוגרמים וכל אחד ואחת מאתנו צריך לאכול מאכלים שונים מבחינה בריאותית. בגלל סיבות אלה חשוב שיהיה לנו תפריט אישי לדיאטה.
בניית תפריט דיאטה אישי

מי מאתנו לא עשתה דיאטה לפחות פעם אחת? שלא כמו הדעה הרווחת בקרב הרבה אנשים דיאטה היא לא להפסיק לאכול, דיאטה היא למעשה רכישת הרגלי אכילה נכונים. הרגלי אכילה נכונים מהווים כלל יסוד בדיאטה. כאשר אנחנו אוכלים נכון ובריא אנחנו גם מסיימים את הארוחה שבעים יותר, גם מעכלים יותר טוב את האוכל ואנחנו גם מרזים.
טיפים לדיאטה נכונה ומוצלחת


איפה אני באתר?
ראשי > תזונה נכונה

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.

תגיות תוכן באתר
פחמימות , שומנים , חלבונים , ויטמנים , תוספי מזון , אוכל בריא ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר