מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
תמיכה משפחתית וחברתית בדיאטה
כאשר אישה בוחרת לפתוח בדיאטה, בעיקר אם היא בעלת משקל עודף גבוה, זהו תהליך ארוך שיכול לקחת חודשים רבים. הרצון לשינוי והרזיה, גם אם הוא חזק, לא תמיד מספיק על מנת לאפשר לה להחזיק מעמד לאורך כל הדרך.

הדיאטה לא תמיד קלה ויש פעמים בדרך בהם נוצרים משברים ועולים קשיים נפשיים. אין כמו תמיכה משפחתית או חברתית על מנת לסייע לה להתקדם ולהרזות בהצלחה. תמיכה שכזו יכולה להיות נקודת מפנה ברגעי משבר ולחץ ולעזור לה להצליח לעבור אותם בשלום.

מדוע תמיכה זו חשובה?

ישנם שני סוגים של תמיכה: תמיכה משפחתית ותמיכה חברתית. שתי התמיכות חשובות באותה מידה משום שהשילוב שלהן יוצר את ההרגשה כי היא לא לבד.

תמיכה משפחתית חשובה מאוד משום שבמידה ואותה אישה מתגוררת בביתה ומשפחתה אינה מסייעת לה עם שינוי בתפריט הארוחות, הקשבה לקשייה ותמיכה יום יומית היא יכולה להישבר במהירות. אין זה קל לראות את כל המשפחה אוכלת את המאכלים האהובים עליה ללא תחושת התחשבות או אהדה.

תמיכה חברתית חשובה גם היא משום שפעמים רבות החברה משפיעה על תחושת הערך העצמי שלנו ועל מצב רוחנו. מחמאות כמו "רזית" או "רואים שהשתנת" יכולים לעודד ולסייע בדיאטה. גם הקשבה ותמיכה של חברה טובה היא משמעותית ביותר, אין כמו כתף שניתן לבכות עליה על מנת להתאוורר ולנשום כדי להמשיך בדרך. לכן, תמיכה משפחתית וחברתית שעוטפת את האישה שבדיאטה היא חלק משמעותי מתהליך ההרזיה.

כיצד ניתן לסייע ולתמוך בעת ירידה במשקל?

האופן בו ניתן לתמוך הינו חשוב. אפשר לעודד אותה ברגעים קשים כמובן ולתמוך, אך יש עוד סוגים רבים של תמיכה שיכולים לסייע. למשל, תמיכה פיזית וממשית, אפשר ללכת איתה בהליכות משותפות וכך היא לא תרגיש לבד כל הזמן. הליכה הינה ספורט בריא ומומלץ לכל אחד, כך ששתיכן תהיו מרוצות.

קבוצות הרזיה ותמיכה לדיאטה

עזרה נוספת היא לעודד אותה ללכת לקבוצת תמיכה של נשים בדיאטה. קבוצה שכזו מורכבת מנשים שעוברות תהליכים מקבילים אליה, ההזדהות והאמפתיה שהיא תוכל לקבל מהקבוצה יכולה פעמים רבות להיות מעבר לכל מה שחברה, אפילו אם היא קרובה, יכולה להעניק.

חשוב לזכור לא להתבלבל בין תמיכה ועידוד לבין וויתור ורחמים עצמיים. יש לתמוך בה באופן שמעודד אותה לדבוק בדיאטה ולא להתייאש ומצד שני לא להלחיץ אותה, לתת לה להבין שיש נפילות ולפעמים נשברים ולכוון אותה להמשיך עם תהליך הדיאטה.

תגובה אחת לכתבה - תמיכה משפחתית וחברתית הוספת תגובה

1. לי לא הייתה תמיכה :( מירב
אני עברתי את התהליך בלי תמיכה אף אחד לא האמין בי וכולם אמרו שגם ככה אני לא אצליח.. :(לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.
תגיות תוכן באתר
קבוצת הרזיה , קבוצות תמיכה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר