מאמרים אחרונים במדריך
1
כל מי שמעוניין לעשות שינוי באורח חייו ולאמץ אורח חיים בריא יותר, יגלה במוקדם או במאוחר כי חלק חשוב מהתהליך הוא פעילות גופנית....
2
אנשים רבים הסובלים מעודף משקל חוששים להתחיל בדיאטה, מתוך הפחד שהיא תזיק לבריאותם ולגופם אפילו יותר. דיאטה יכולה לגרום נזק כאשר מחפשים לקצר את הדרך אל היעד ולכן יש לעשות דיאטה בדרך ...
3
בגישה של חלי ממן לא תמצאו פתרונות קסם: מדובר בהרזיה מדורגת שנועדה להחזיק מעמד לטווח ארוך ושינוי ממשי באורח חייהם של לקוחותיה. לחצו על הקישור בכדי לקרוא עוד על חלי ממן והשיטה שלה לי...
4
מהי דיאטת HCG. דיאטה זו הנקראת HCG החלה לתפוס תאוצה ואנשים רבים המחפשים פתרון לבעיית ההשמנה שלהם פונים לעזרתה. השאלה העיקרית שעומדת הינה מה עושה דיאטה זו, האם יש לה סיכונים והאם מו...
בניית תפריט דיאטה מאוזן
הגענו להחלטה – אנחנו רוצים להרזות. ומה עכשיו? כיצד נוכל להתקדם מכאן?

ובכן חלק חשוב בתהליך ההרזייה הוא תפריט הדיאטה שלנו. תפריט דיאטה הוא מעין מרשם התנהגות אכילה יום יומי שמגדיר לנו מה לאכול ומה לא, ולפעמים גם מתי. בניית תפריט דיאטה מאוזן חשובה מכמה סיבות:
  • תפריט דיאטה מאוזן דואג לכך שהגוף יקבל את כל החומרים הדרושים לו, על אף הירידה המאסיבית בצריכת המזונות השונים, ובכמויותיהן.
  • תפריט דיאטה מאוזן נותן לנו שקט וביטחון, שכן יש עבורינו תכנית ואנו לא נדרשים להתמודד בכל רגע מחדש עם השאלה – מה מותר ומה אסור.
  • בניית תפריט דיאטה עשויה לספק בהירות לאדם העובר את תהליך ההרזייה, שכן הוא יודע מתי זה יגמר, כמה זמן זה יימשך, לאילו פרקים ובהתאם לכך יכול לבחון את ההתקדמות שלו לטווח הארוך ולא להתבאס מחוסר הצלחה בטווח הקצר.
טיפים להכנת תפריט דיאטה

בניית תפריט דיאטההדרך המומלצת ביותר לבנות את תפריט הדיאטה שלכם היא כמובן לפנות לאיש מקצוע. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של תזונאים ודיאטנים פרטיים ובקופות החולים, כאשר רוב קופות החולים מציעות סבסוד מלא או חלקי של פגישות עם אנשי מקצוע אלו כחלק מביטוחי הבריאות הפרטי של חברי הקופות.

ניתן לבנות תפריט דיאטה באופן פרטי ממגוון תפריטים המוצעים באינטרנט או בספרי מקצוע. כאשר בונים תפריט דיאטה, חשוב לכלול כמובן את שיקולי המין, הגיל, המצב ההורמונאלי והרגלי האכילה הקודמים. בנוסף, חשוב שלא לחתוך לגמרי מכל המאכלים אליהם התרגלנו במרוצת השנים על מנת לא ליצור חסך רגשי כבד.

העיקרון המנחה של בניית תפריט דיאטה לגברים הוא צריכה של כ-2000 קלוריות ליום, ולנשים צריכה של כ-1300 קלוריות ליום, תוך כדי שמירה על צריכה מאוזנת של ארבעת אבות המזון.

שדרוג התפריט בהתאם להתקדמות ורמת הרעב

כמו הגוף שלנו, כך תפריט הדיאטה עשוי להשתנות ללא הרף. הגורם הראשון שעשוי לגרור שינוי של תפריט הדיאטה הוא ההתקדמות. עם הירידה במסת השומן, מומלץ לחזור ולהתאזן בקצב איטי ובהדרגה עם הרגלי האכילה הישנים על מנת לא לגרור השמנה חוזרת בעת הפסקה חדה של תהליך הדיאטה עם ההגעה לתוצאות הרצויות.

במידה ובניתם לעצמכם תפריט דיאטה אשר אתם רואים כי אינכם מסוגלים לעמוד בו, עדיף לא להיתקע עם הראש בקיר, ולבצע את ההתאמות הנדרשות בתפריט הדיאטה כך שיהיה לכם קל יותר לעמוד בו. עדיף להצליח בצעדים קטנים מאשר להיכשל בגדול.

כדאי להסתייע בדיאטנית קלינית בכדי לבנות תפריט דיאטה המתאים בדיוק לצרכים שלכם.

תפריט דיאטה 1000 קלוריות זהו תפריט קיצוני יחסית המיועד לאנשים המעוניינים לרזות ומהר. מאחר ומדובר בדיאטה קיצונית כדאי לדעת שלא יהיה ניתן להתמיד בה לאורח זמן והיא מיועדת לטווח זמן קצר בלבד.
תפריט דיאטה 1000 קלוריות

ראשית נקדים ונאמר שעל אף השם היפה שלו, והמספר המדויק שהוא מכיל, ישנה חשיבות לעשות הפרדה בין גברים לנשים. תפריט דיאטה 1200 קלוריות הוא התפריט הקלורי המינימאלי המומלץ לנשים שמעוניינות להרזות, בעוד שעבור גברים מדובר בדיאטת כאסח מתונה.
תפריט דיאטה 1200 קלוריות


איפה אני באתר?
ראשי > בניית תפריט דיאטה

לעשות דיאטה ולהצליח
לעשות דיאטה עם חלי ממן

מחשבון BMI
משקל גופך בק"ג:
גובה בסנטימטרים:

לרדת במשקל
הרשמה לניוזלטר
מלאו את הפרטים הבאים וקבלו מידי שבוע מידע שימושי בחינם באימייל שלכם.
לאחר הרישום, יש לאשר את הרישום באימייל.

תגיות תוכן באתר
דיאטנית , דיאטה , בניית תפריט דיאטה , תפריטי דיאטה , תפריט דיאטה ,
‫האתר איננו מהווה תחליף או מתיימר להחליף עצות מקצועיות מפי מומחים ואנשי מקצוע בתחום. מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי וסיוע לפני שאתם מתחילים דיאטה חדשה או רוכשים מוצרים לירידה במשקל. מפת האתר